Palstalla pyörivät ns. kiltit ja kunnolliset miehet panettelevat ja herjaavat naisia sekä muita miehiä siitä hyvästä kun eivät itse "kelpaa" sen verran lukenut täällä että tuntuu nuo edellä mainitut ovat niitä pahimpia rasisteja mm. yksinhuoltajia, ylipainoisia naisia kohtaan. Heidän parisuhteen löytäminen perustuu pinnallisesti ulkonäölliseen etsintään.
Nyt on muutama narsismi-aloituskin tullut. Narsismiin mm. kuuluu muiden syyttäminen, panettelua ja luulot omasta itsestään. Kunnolliset ja kiltit miehet täyttävät kriteerit kylläkin.
Miksei sille kunnolliselle miehelle kelpaa YH, pyöreä nainen. Oletteko miettinyt syitä miksette ole kelvannut kenellekkään?
Myöntääkö kukaan että olisi itsessään mitään vikaa?
31
267
Vastaukset
- rumamies
Myönnän että olen kiltti mut ruma. Mulle kelpaa yh pyöree mut mä en kelpaa niille koska olen ruma. Naisilla on vaan niin paljon ennakkoluuloja rumia miehiä kohtaan et naaman perustella ne päättävät et toi rumilus ei ole hyvä mies. Kukaan ei viitsi luonteeseen tutustua.
- Ikuisesti yksin...
En kelpaa naisille, koska en ole hirveän sosiaalinen ja kerää hirveää ihmismassaa ympärilleni. Minulla ei ole myöskään kavereita, joka on aika paha ominaisuus naisten mielestä.
Ylipainoista naista en ottaisi, koska olen itse urheilullinen ja hoikka. Pyöreän naisen taas voisin ottaa, mutta en YH:ta. Olen vasta 25v nuori ja jos nainen hankki lapsensa parinkympin tuntumassa, tulkitsen sen niin ettei nainen ole kovin harkitsevainen. En myöskään parisuhdekokemattomana halua ensimmäisessä suhteessani isä-korvikkeen roolia.
PS. En herjaa naisia täällä tai missään muuallakaan. Ellei herjaamiseksi lasketa sitä ihmettelyä, että miksi taas jälleen kerran, joku paska mies on parempi vaihtoehto suhteeseen kuin minä. - Virgin bride or bust
Ei vika ole minussa, se on naisten omaa narsismia kun eivät anna minulle parasta tavaraa mitä tytöllä on tarjota.
Niin alas en vajoa, että minulle kelpaisi ihrapallo-yh. Miksi pitäisi, ei minulla ole sellaisen kanssa mitään yhteistä. Henkisesti ja ruumiillisesti, sekä seksikokemusten osalta olen samalla tasolla alle 20v kauniin neitsyen kanssa.
Miehen on pakko valita nainen ulkonäön perusteella, koska rumaa naista ei pysty nussimaan, kyrpä ei seiso. Mitä iloa minulle on siitä, että heitän Viagrat helttaan, pistän silmät kiinni ja unelmoin teinineitsyestä pystyäkseni nussimaan sitä yh-hirviötä?
Mieluummin otan sen teinineitsyen.- vajukit haisee
Ymmärrät varmaan senkin ettei kukaan nainen vajoa niin alas että, huolisi sinut tai jonkun toisen kaltaisesi vajukin, suhteeseen?
- Tyydyn vähään
vajukit haisee kirjoitti:
Ymmärrät varmaan senkin ettei kukaan nainen vajoa niin alas että, huolisi sinut tai jonkun toisen kaltaisesi vajukin, suhteeseen?
Ei se haittaa. Riittää kun vajoaa edes niin alas että antaa minun häpäistä neitseellisen teinipimpsansa.
- Suuri Isä
Ei minussa varsinaisesti mitään vikaa ole. Ymmärrän kyllä jos joillekkin herkimmille sanomiseni ovat liikaa.
Kertaakaan en kuitenkaan ole valehdellut. - Rottweil
Minussa on vikoja paljonkin, mutta se, mikä on toisensilmissä vika, on jonkun toisen silmissä ihailtava ominaisuus, kuten pyöreytesikin.
- miehenkuvotus
No en kyllä itseäni pidä erityisen kilttinä tai kunnollisena miehenä, mutta vastataan nyt kuitenkin. Kyllä - minussa on vikaa. Olen vikojani ruotinut hieman syvällisemmin muissa ketjuissa.
Suurimma vikani, jotka ovat johtaneet ikuiseen sinkkuuteeni ovat:
- En ollut tavallaan valmis alkamaan seurustelemaan silloin 17-vuotiaana, kun kuviot olisi pitänyt alkaa opettelemaan. En osannut suhtautua seurusteluun tarpeeksi kevyesti ja pelkäsin loukkaavani toista, jos en olisi ollut täysillä mukana. Nykyään olen tipahtanut kärryiltä, enkä osaa tehdä naisiin sellaista vaikutusta, että eteneminen olisi mahdollista kaveruutta pidemmälle.
- Ylipaino ja sen tuomat itsetunto-ongelma. Ylipainoa ollut jonkin verran, nykyään vähemmän ja tavoite päästä lähiaikoina normaalipainoon. Itsetunto-ongelmia asia kuitenkin aiheuttanut.
Minulle kelpaisi pyöreä nainen, ja YH:kin joissain tapauksissa, rippuu täysin toisesta henkilöstä. YH nyt ei ole ideaalitapaus, mutta oikein mukavan ihmisen ollessa kyseessä hänkin kävisi.- sanoppa totuus
"En osannut suhtautua seurusteluun tarpeeksi kevyesti ja pelkäsin loukkaavani toista, jos en olisi ollut täysillä mukana."
Paska mitä puppua. 17 vuotias kolli joka ei ole "valmis" seurustelemaan ei ajattele noin. Todennäköisempää on että olit niin helvetin ujo ettet uskaltanut ja lisäksi niin kehittymätön että sarjakuvalehdet ja legot kiinnosti enemmän. Eikö vain?? - miehenkuvotus
sanoppa totuus kirjoitti:
"En osannut suhtautua seurusteluun tarpeeksi kevyesti ja pelkäsin loukkaavani toista, jos en olisi ollut täysillä mukana."
Paska mitä puppua. 17 vuotias kolli joka ei ole "valmis" seurustelemaan ei ajattele noin. Todennäköisempää on että olit niin helvetin ujo ettet uskaltanut ja lisäksi niin kehittymätön että sarjakuvalehdet ja legot kiinnosti enemmän. Eikö vain??Voihan se olla niinkin, aika on vain muokannut muistoja. Mutta sen kyllä muistan, että sen aikaisen "tyttöystäväni" olisi halunnut alkaa pian perustamaan perhettä, ja siihen en todellakaan ollut valmis. Siitä jäi sellainen kuva itselle, että en todellakaan ole valmis seurustelemaan.
- sanoppa totuus
miehenkuvotus kirjoitti:
Voihan se olla niinkin, aika on vain muokannut muistoja. Mutta sen kyllä muistan, että sen aikaisen "tyttöystäväni" olisi halunnut alkaa pian perustamaan perhettä, ja siihen en todellakaan ollut valmis. Siitä jäi sellainen kuva itselle, että en todellakaan ole valmis seurustelemaan.
Sinulla siis oli tyttöystävä ilman seurustelua?? Aika taitaa todellakin kullata muistoja. Ja voihan sitä keksiä vaikka mitä selityksiä.
- miehenkuvotus
sanoppa totuus kirjoitti:
Sinulla siis oli tyttöystävä ilman seurustelua?? Aika taitaa todellakin kullata muistoja. Ja voihan sitä keksiä vaikka mitä selityksiä.
No en sitä varsinaisesti laske seurusteluksi, kuljettiin muutaman kuukausi yhdessä ja tehtiin kaikennäköistä. Mitä nyt sen ikäisenä tekeekin. Seurusteluksi en sitä varsinaisesti laske, sen takia laitoin tyttöystävän lainausmerkkeihinkin. Hänen kanssaan olen ystävä vieläkin, ja näen silloin tällöin kun käyn kotipaikkakunnalla. Nykyään hän on onnellinen 3 lapsen äiti, ensimmäisen sai melko nuorena. Eli kulki polkuja, joihin itse en olisi ollut valmis.
Selityksiähän voi itselle keksiä mitä vain, ja mikä olisi helpompaa kuin itselle valehtelu.
- lord.boredom
Tässä on koko aikuisikä tullut haukuttua itseä erinäisistä naisen- ja muunkin saannin estävistä puutteista ja virheistä. Lukisit joskus jotain muutakin kuin "suomihuora=15nussima"-nimimerkin tai Älyn haamun aloittamat ketjut.
- rottasukka!
Kyllä jokaisessa ihmisessä aina jotain vikaa on. Itselläni on tuo masennus joka naisia ärsyttää suunattomasti. Masenuksen takia olen aina negatiivinen ja pahalla päällä,enkä osaa nauttia elämästä. Naiset ei syty masispojista. Se on kyllä ymmärrettävää. Joo ja on minua liian kiltiksi haukuttu.
- Normaali
Kelpaa YH pyöreä nainen olettaen, että pyöreä ei tarkoita pallon muotoista. Pyöreät tai ylipainoiset naiset (ja miehet) saisivat tajuta, että laihduttaminen ei oikeasti ole vaikeaa, vaatii vain pienen elämäntapamuutoksen. Ellei sitten kyseessä ole jokin sairaus joka aiheuttaa lihavuuden. Nykyään ihannoidaan hoikkuutta (ainakin mediassa) niin paljon, että luulisi itseensä tyytymättömien ihmisten tekevän asialle jotain. En nyt väitä, että jokaisen pitäisi olla fitness-malleja kun en itse edes pidä siitä miltä ne näyttävät. Sanon vain, että se muutos ei tarvitse olla kovin iso, että pääsee niistä muutamasta kilosta eroon jolloin voisi olla onnellisempi.
Minussa suurin vika on hiljaisuus, olen ollut ujo ja nyt vanhempana siitä on jäänyt jäljelle huonot keskustelutaidot. Tämä taas on ainakin omien kokemusten mukaan naisten mielestä todella luotaantyöntävä piirre. Pitäisi olla äänessä koko ajan mutta kun ei ole sanottavaa niin ei ole sanottavaa. Tai sanotaan, että osaan kyllä keskustella mutta en ole keskustelua eteenpäin kantava tai sitä aloittava persoona.
Kun etsin sitä oikeaa niin ulkonäkötekijöillä eikä muillakaan ole kovin paljon merkitystä kunhan ei mennä mihinkään ääripäihin. Liika on aina liikaa oli kyseessä mikä tahansa. Normaaliset ihmiset kelpaavat minulle. - Vanhempi ATM
Uskoakseni olen ihan kunnollinen ja kiltti siinä mielessä, mitä noilla sanoilla alunperin tarkoitetaan. Se ei kuitenkaan ole mikään erityinen valttikortti parisuhdemarkkinoilla, vaan pelkkä välttämätön edellytys. Ainakaan nyt keski-iässä ei-kunnollisten ja ei-kilttien olisi käytännössä mahdoton mitään seurustelu- tai parisuhteita solmia ellei sattuisi olemaan ökyrikas tai maailmankuulu julkkis.
Minussa on selkeitä vikoja, jotka liittyvät ulkonäköön. Ja nyt ei puhuta esim. ylipainon tapaisesta hyvin tavallisesta ulkonäköongelmasta (itse asiassa ylipaino ei näytä olevan mikään este parisuhteille ainakaan 40 ikäluokassa jota itse edustan ja iso osa länsimaisista on enemmän tai vähemmän ylipainoisia). Kaksi vuotta sitten luovuin omakotitalounelmasta – tai ainakin lykkäsin sitä epärealistisen kauas eteenpäin ainakaan yksinään saavutettavaksi, ja käytin huomattavan osan säästöistäni eräisiin ulkonäköä korjaaviin toimenpiteisiin. Sellaisiin, joista minulle 90-luvun lopussa sanottiin, että ne eivät olisi edes mahdollisia. Lääketietieteen teknologia on kehittynyt huimasti kymmenessä vuodessa. Mietin pitkään ratkaisuani, mutta järkeilin että se omakotitalo olisi vain ulkoista mammonaa, kun taas ulkonäöllinen korjaus parantaisi minua itseäni. Ajattelin myös, että ilman ulkonäkökorjauksia en ikinä saisi ketään sitä taloa kanssani asumaan.
Toimenpiteiden vaikutus oli lopulta suuri pettymys. Ei, mikään ei epäonnistunut. Kaikki meni hyvin. Kun vertaan passikuvaani vuodelta 2006 viime vuonna otettuun, on ero parempaan päin huomattava. Mutta valitettavasti toimenpiteet poistivat vain kaikkein rujoimmat ongelmat. Komeaksi ne eivät tehneet, eivät edes tavalliseksi. Suuri etu on kuitenkin se, että nykyään näytän hieman "normaalimmalta" kuin ennen. Voi jopa olla, että ainakin vähän kauempaa katsottuna pääongelmani on enää "vain" lyhytkasvuisuus ja – joidenkin mutta ei läheskään kaikkien – mielestä kaljuus.
Toisaalta ilman ulkonäkökorjauksia en olisi uskaltanut tarttua viime kesänä tarjoutuneeseen tilaisuuteen, joka johti tähänastisen elämäni kauneimpaan iltaan, yöhön ja aamuun erään sanalla sanoen täydellisen upean ihmisen kanssa. Koska enää en ole täysi hirviö, ruma ainoastaan, uskallan ja kehtaan etsiä lisää uusia kokemuksia ja pyrkiä tutustumaan aiempaa rohkeammin uusiin ihmisiin.
Mitä tulee pyöreään yksinhuoltajanaiseen, hän olisi minulle hyvin mieluinen kumppani olettaen tietenkin että hänen arvomaailmansa ja omani riittävästi osuisivat yksiin. Yksinhuoltajuus on ikäluokkani sinkkunaisilla aivan tavallista, tosin monella alkavat lapset jo lentää pesästä. Kuten edellä totesin, monenasteinen pyöreys on myös hyvin yleistä. Itse en vain ole kellekään heistä tähän saakka kelvannut. Luultavasti nykyään mahdollisuuteni ovat hieman paremmat kuin kaksi vuotta sitten, mutta hyvät ne eivät edelleenkään ole. - kunnon mies 25v.
"Miksei sille kunnolliselle miehelle kelpaa YH, pyöreä nainen. Oletteko miettinyt syitä miksette ole kelvannut kenellekkään? "
Pyöreä nainen = läski. Ei kiinnosta pätkääkään läskit. Ovat rumia. Itselläni ei kalu seisoisi läskin naisen kanssa
YH-naisen äpärät ovat muistutus siitä, että joku saatanan paska on käynyt aikaisemmin ähkimässä naisen päällä ja vieläpä ilman kumia. Sitä paitsi haluan itse siittää lapset joita elätän - pateettista, pojat
Eli luulot on kovat siis. Miksi ette ole onnistunut saamaan niitä naisia mitä haluaisitte jos kerran olette NIIN HYVIÄ sitten?
Heikko itsetunto ja epävarmuus näkyy teistä ressukoista..- Ei, apua!
Ei vaan sinä pikkuteinikul-li tai isoteini-röörii olet pateettinen.
"Miksi ette ole onnistunut saamaan niitä naisia mitä haluaisitte jos kerran olette NIIN HYVIÄ sitten?"
Totta vitussa monet kunnolliset miehet ovat hyviä ja selkeästi PAREMPIA kuin yksikään pyöreä tai yh-nainen.
Eikös se kerro juuri hyvästä itsetunnosta ja itsevarmuudesta jos sanoo tämän totuuden ääneen. :D - pateettista jälleen
Ei, apua! kirjoitti:
Ei vaan sinä pikkuteinikul-li tai isoteini-röörii olet pateettinen.
"Miksi ette ole onnistunut saamaan niitä naisia mitä haluaisitte jos kerran olette NIIN HYVIÄ sitten?"
Totta vitussa monet kunnolliset miehet ovat hyviä ja selkeästi PAREMPIA kuin yksikään pyöreä tai yh-nainen.
Eikös se kerro juuri hyvästä itsetunnosta ja itsevarmuudesta jos sanoo tämän totuuden ääneen. :D"..Ei vaan sinä pikkuteinikul-li tai isoteini-röörii olet pateettinen.."
Noinko puhuu kypsä ja aikuinen mies?
"..Totta vitussa monet kunnolliset miehet ovat hyviä ja selkeästi PAREMPIA kuin yksikään pyöreä tai yh-nainen.
Eikös se kerro juuri hyvästä itsetunnosta ja itsevarmuudesta jos sanoo tämän totuuden ääneen.."
Missä asiassa ovat, kun mitataan ihmisyyden arvoako?
Pinnalliset ja utopiset "vaatimukset" naisesta joka on semineitsyt, tiukka kroppainen sekä kaunis ja valmis seurustelemaan sosiaalisesti vajaavaisen ja ujon miehen kanssa. Eivät kerro mitään hyvästä itsetunnosta toisinpäin, se tarkoittaa että mies kokee naisen aikaisemmat seksuaaliset kokemukset uhkana. (pelkää vertailua/ei usko olevansa hyvä sängyssä jne) Stereotyyppiset uskomukset että YH:t hakee lapsilleen elättäjää, moni käy töissä ja hankkii itse leipänsä lastensa suuhun (Muutamia poikkeuksia voi olla tosin) epävarma mies ei myöskään sulata ajatusta että "naisen päällä on ähkinyt paska" Mikä taas kertoo epäkypsästä ajatusmaailmasta etteikö naiselle/miehellä olisi saanut olla muita kumppaneita.
Myös korjaan sinun (muidenkin uskomuksia)
Hoikka (atleettinen) normaali painoinen mies = Hoikka, atleettinen nainen (puhutaan myös usein kauniista)
Ulkonäön määrittelee myös muutkin seikat kuin esim. ruumiinrakenteesi. Sitä on myös kasvojen piirteet jne ja elämäntavatkin.
Hoikka mies (pienikokoinen 60-75kg) ei tarkoita atleettista kuitenkaan ja mikä määrittelee sen atleettisuuden, onko sitä se että suunnistat tai hölkkäät kerran tai kaksi viikossa-kuukaudessa? no ei ole, perus liikuntaa vain.
Löydät syyn kun katsot peiliin, tuolla persoonalla mitä toit lahjakkaasti esille kalu,- pillu-vittu jutuilla ja epäkypsällä ajatusmaailmalla kertoo miksi et saa naista ja jos olet tavallinen, etkä mikään erikoinen näköinen niin, miksi pettyä ettet saa sitä kaunista, erikoisempaa naista.
Muuten ja olen kylläkin aikuinen mies ja normaaleissa vuorovaikutuksissa niin kauniiden että normi-näköisten naisten kanssa. - Ei, apua!
pateettista jälleen kirjoitti:
"..Ei vaan sinä pikkuteinikul-li tai isoteini-röörii olet pateettinen.."
Noinko puhuu kypsä ja aikuinen mies?
"..Totta vitussa monet kunnolliset miehet ovat hyviä ja selkeästi PAREMPIA kuin yksikään pyöreä tai yh-nainen.
Eikös se kerro juuri hyvästä itsetunnosta ja itsevarmuudesta jos sanoo tämän totuuden ääneen.."
Missä asiassa ovat, kun mitataan ihmisyyden arvoako?
Pinnalliset ja utopiset "vaatimukset" naisesta joka on semineitsyt, tiukka kroppainen sekä kaunis ja valmis seurustelemaan sosiaalisesti vajaavaisen ja ujon miehen kanssa. Eivät kerro mitään hyvästä itsetunnosta toisinpäin, se tarkoittaa että mies kokee naisen aikaisemmat seksuaaliset kokemukset uhkana. (pelkää vertailua/ei usko olevansa hyvä sängyssä jne) Stereotyyppiset uskomukset että YH:t hakee lapsilleen elättäjää, moni käy töissä ja hankkii itse leipänsä lastensa suuhun (Muutamia poikkeuksia voi olla tosin) epävarma mies ei myöskään sulata ajatusta että "naisen päällä on ähkinyt paska" Mikä taas kertoo epäkypsästä ajatusmaailmasta etteikö naiselle/miehellä olisi saanut olla muita kumppaneita.
Myös korjaan sinun (muidenkin uskomuksia)
Hoikka (atleettinen) normaali painoinen mies = Hoikka, atleettinen nainen (puhutaan myös usein kauniista)
Ulkonäön määrittelee myös muutkin seikat kuin esim. ruumiinrakenteesi. Sitä on myös kasvojen piirteet jne ja elämäntavatkin.
Hoikka mies (pienikokoinen 60-75kg) ei tarkoita atleettista kuitenkaan ja mikä määrittelee sen atleettisuuden, onko sitä se että suunnistat tai hölkkäät kerran tai kaksi viikossa-kuukaudessa? no ei ole, perus liikuntaa vain.
Löydät syyn kun katsot peiliin, tuolla persoonalla mitä toit lahjakkaasti esille kalu,- pillu-vittu jutuilla ja epäkypsällä ajatusmaailmalla kertoo miksi et saa naista ja jos olet tavallinen, etkä mikään erikoinen näköinen niin, miksi pettyä ettet saa sitä kaunista, erikoisempaa naista.
Muuten ja olen kylläkin aikuinen mies ja normaaleissa vuorovaikutuksissa niin kauniiden että normi-näköisten naisten kanssa."Muuten ja olen kylläkin aikuinen mies ja normaaleissa vuorovaikutuksissa niin kauniiden että normi-näköisten naisten kanssa. "
Huutonaurua XD - pateettinen edelleen
Ei, apua! kirjoitti:
"Muuten ja olen kylläkin aikuinen mies ja normaaleissa vuorovaikutuksissa niin kauniiden että normi-näköisten naisten kanssa. "
Huutonaurua XDTuossa nähdään (jälleen kerran) verbaalisia lahjoja ei näytä löytyvän, kritiikkiin vastaat alapää-vedoilla ja tuo äksdee-hymiön käyttösi korostaa entistä enemmän sitä että olet ettet selvästikään ole aikuisen miehen tasolla, niin henkisesti ja uskallan väittää fyysisesti. Tuota samaa angstista uhkua näkee milloin vain kenen ns. kunnon ja kiltin miehen suusta. Ihmettelen tuota termiäkin, mistä moinen onko tuo Laasasen (siinä on yksi joka ei elä tässä maailmassa) apinointia?
Huutonaurua, koet varmasti kun mietit mikset saa naista elämääsi?
- Ei, apua!
Mistä lähtien:
"pahimpia rasisteja mm. yksinhuoltajia, ylipainoisia naisia kohtaan. Heidän parisuhteen löytäminen perustuu pinnallisesti ulkonäölliseen etsintään. "
se ettei halua ylipainoista kumppania tai lasta suhteeseen on RASISMIA?
Milloin nuo kaksi edellistä voidaan laskea kuuluvaksi parisuhteen etsimiseen "pinnallisin perustein".
Ylipaino on terveysriski, elämäntapa kysymys ja sen lisäksi myös ihan seksuaalinen vetovoima kysymys, kaikki ei tykkää muhkummasta. Asialle voi myös tehdä paljon ihan se nainen itse.
Lapsi taasen vaikuttaa suhteeseen todella paljon ja käytännössä on täysin hullua väittää että se olisi pinnallsta tai rasisista jos ei halua alkaa osaltaan toisen miehen lapsen elämään.
"Miksei sille kunnolliselle miehelle kelpaa YH, pyöreä nainen. Oletteko miettinyt syitä miksette ole kelvannut kenellekkään? "
Koska kunnollinen mies on todennäköisesti lapseton eikä ole pyöreä. Siinä on kaksi hemmetin hyvää syytä olla huolimatta yhtään pyöreää naista tai yh:tä suhteeseen.
Ainakin minulle kyseisten naisten kanssa se ei olisi minulle suhde vaan antisuhde. Niin vähän kiinnostusta noihin löytyy. Se että kelpaanko jollekulle toiselle on sitten AIVAN ERI JUTTU.
Vai haluaako se pyöreä yh oikeasti mieheltä kuulla että "en kelvannut kenellekään muulle joten ajattelin että voisin sitten ottaa sinut." :D- nii
"..se ettei halua ylipainoista kumppania tai lasta suhteeseen on RASISMIA?.."
Niin sekään ei sitten rasismia/syrjintää jos nainen ei haluaisi sinun kaltaista naista. - Ei, apua!
nii kirjoitti:
"..se ettei halua ylipainoista kumppania tai lasta suhteeseen on RASISMIA?.."
Niin sekään ei sitten rasismia/syrjintää jos nainen ei haluaisi sinun kaltaista naista.Tarkoitat varmaan miestä, mutta ei tietenkään ole.
Enhän minä nyt sentään tyhmä ole.
Normaalille tai hoikahkolle miehelle vaikka kuinka ujo olisikin ei kuulu mikään pyöreä pallukka tai yh-äiti missään nimessä.
Sillä mitä minä saan tai voin saada on sitten ihan eri keskustelun aihe.
- suhteellista
On varmasti vikaa. Kaikissa on jotain vikaa. Mutta vian laatu on useimmin riippuvainen tarkastelijasta. Se joka jonkun mielestä on vika, onkin toisen mielestä vahvuus. Tai merkityksetön ominaisuus. Yhtä ainoaa virheetöntä miehen tai naisen mallia ei ole. Tarkoitus onkin löytää sopiva kumppani.
Itselleni ylipaino on naisessa miinuskategorian asia, sillä itseltä ei juuri ylimääräistä löydy. Samoin on lapsettomuuden kanssa. Tosin yh ei aivan täysin tyrmätty vaihtoehto ole kuitenkaan. Se riippuu siitä miten ero on hoidettu ja miten nainen on jutusta päässyt yli. Olen siskoni puolelta seurannut sitä sirkusta ja kamalasti ei innostaisi hypätä kokopäiväisesti sen karusellin kyytiin kun jo pieninä kerta-annoksina aiheuttaa päänkivistystä. - YT-YTN
Ei takuulla! Miks muka olisi?
- Teemu Milto
Täällä ei parjata ketään. Täällä joko maristaan siitä, oma lapsellinen kuolausyritys epäonnistuu tai sitten kehitellään uusia lähestymistapoja naisille ja miehille. Puheen kohteena on aina vain yleinen nainen/mies. Niinpä meidän ei pidä syyttää itseämme.
- täysin nolla
Mun vika on etten käy baareissa, juo paljoo alkoholia ja en hauku naisia huo.raksi.
Olen liian mukavan kiltti. Eli olen tylsä joten naiset ei kiinnostu - onhan noita
En kuulu herjaajiin, luulisin. Itse en kelpaa köyhyyteni, pienen vehkeen, vähien puhetaitojen, hidas-älyisyyden, huonon huumorin, tzeh, lyhyyden, osaamattomuuden niin fyysisessä kuin ylipäätään muussakin mielessä, kieliopissakin olisi parannettavaa, negatiivisuuden ym. vuoksi.
Suhteen aikaansaamiseksi tarvitaan myös mielenkiintoisuutta, jota en omista.
Omaan myös hävettävän paljon marttyyrimaisia ja itsesäälinkaltaisia piirteitä yleisessä olemuksessa, joka valitettavasti on jäänyt varhaisilta vuosilta elämän huonojen kokemusten mukana taakaksi. Ymmärtämättömyyksien jakaminen tuntemattomille voi myös aiheuttaa tuskaisan mielialan heilahduksen jossakin kohtaa, kun lukemista harjoitetaan piikikkäiden takaiskujen etsimiseksi ja.
Yleinen harhailu, kiintopisteen puuttuminen, välinpitämättömyys, vittumainen luonne ainakin joissakin piireissä. Suomalaisuus ilman alkoholia, tupakoivuus, olettaminen, jaarittelu, turhuus jne. - petri.honganmaki
"Oletteko miettinyt syitä miksette ole kelvannut kenellekkään?"
Mitä turhia... Näin on paljon parempi. Ei naista, mutta ei ongelmiakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342005Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291052- 69878
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261766Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65752- 14735
- 83688
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213673- 26671