Vähän niinkuin pukki kaalimaan vartijana. Kyllä taas stana näkee missä roska-auto kulkee kun jokaisen roskalaatikon kohdalle sylkäisee puoli kahvikupillista hydrauliöljyä. Ja tämä ei ole ensimmäinen kerta.
Naurettavaa, että urakoisijana toimiva Napapiirin Kuljetus Oy mainostaa sekä laatu, että ympäristöjärjestelmäänsä mutta nehän näyttääkin olevan mainoskikkoja joilla pääsee mukaan tarjouskilpailuun. Oikeasti ne eivät tarkoita mitään.
Minun tontille auto ei enään tule. Aikio saa itse hakea ensi viikolla meidän roskat.
Naurettavaa, että urakoisijana toimiva Napapiirin Kuljetus Oy mainostaa sekä laatu, että ympäristöjärjestelmäänsä mutta nehän näyttääkin olevan mainoskikkoja joilla pääsee mukaan tarjouskilpailuun. Oikeasti ne eivät tarkoita mitään.
Minun tontille auto ei enään tule. Aikio saa itse hakea ensi viikolla meidän roskat.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ihan kotikutoista palvelua. Lahtelan Liikkuva Öljyvahinko Oy. Soita lapecolle eiköhän öljyn roiskiminen lopu lyhyeen.
Elä hyvä mies soita muutenki jo hukutaan paskaan koko lapisssa sitä pitäs vain sakottaa kunnolla.Pekka siis töihin pian
missä lapecon biojäte astiat tai kartongin keräys????
Lapecon bisnestouhu pilaa koko jätteitten lajittelun lapissa. Ihmiset lopettavat lajittelun kokonaan, koska lapeco joka tapauksessa laskuttaa kotoa hausta.
Laskutus pelaa, vaikka jäteastioita ei tyhjennetä.
Homma ei jostain syystä toimi.
Jäte-Aikio pitäisi jo päästää kortistoon, tilalle ammattilainen!
Ainakin viime kesänä javarusvastuun roskalaani vuostimossa törkeässä kunnossa. Säiliöt täynnä ja roskapusseja harakoiden leviteltävinä pitkin aluetta. Haju oli kertakaikkiaan kuvottava. Samalla reissulla luin kys, firman tiedotteen jossa tj kehoitti "käyttämään palvelujamme". Eli sinne vaan roskat lintujen leviteltäväksi.
Kemijärvi ulos jätehuoltokuntayhtymästä niinkuin Muoniokin tulee tekemään.
Lapecon toiminta ei kannusta jätteiden lajitteluun. Surullista toimintaa...
On käsittämätöntä, että Kemijärven kaupunki ilman keskusteluja on antanut jätehommat Lapecolle. Tarttukaan valtuuston edustajia niskasta kiinni.
Käykää myös valittamassa maksuista Lapecon toimistossa, Toritalossa.