Naisen logiikkassa..

On jokin viassa...!!! on ollut jo pitkään..!! Kaipaan niitä 80 luvun naisia :((
16394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

No millasia ne 80-luvun naiset oli sitten?

Äänestä

Jaha, jaha! Minä olin nuori nainen 80-luvun lopussa. Millainen olin ja miten olen muuttunut?

Äänestä

Millainen nainen oli 80-luvulla? Millainen itse olit? Minkä ikäinen? - "Maailma muuttuu, eskoseni."

Äänestä

En ole koskaan saanut miehen kanssa orgasmia.

Äänestä

Olen syntynyt -82

Äänestä

Noita kuvia ei voi verrata. Ekan kuvan tyttö olisi tismalleen yhtä hyvän näköinen jos olisi tällätty niin paljon ja runsaasti kuin tuota joulukuustakin. Mutta onneksi nimimerkkisi kertoo jutun juuren, ettei tartte sen enempää ihmetellä käsityskyvyn puutetta.

Äänestä
  • Miksei voisi verrata. Tyyliähän tuossa halusi herra ilmeisesti korostaa. Kaunis nainen oli molemmissa kuvissa, siitä tuskin kannattaa alkaa kiistelemään. Henkilökohtaisesti sytyn enemmän nykytyylistä. Mutta kasarimuoti on tulossa takaisin!! Pitää mennä vissiin ottamaan permanentti.

    Äänestä

  • Pohjolasta nainen kirjoitti:

    Miksei voisi verrata. Tyyliähän tuossa halusi herra ilmeisesti korostaa. Kaunis nainen oli molemmissa kuvissa, siitä tuskin kannattaa alkaa kiistelemään. Henkilökohtaisesti sytyn enemmän nykytyylistä. Mutta kasarimuoti on tulossa takaisin!! Pitää mennä vissiin ottamaan permanentti.

    Ai mitä tyyliä? Liika tälläys on lähempänä joulukuusta kuin hyvää makua.

    Äänestä

  • Heh, joo. Oli silloin kasarilla minihameetkin muotia, kyllä se miekkosille kelpasi silloinkin. ;) Ja rintoja korostettiin. Ekakuvassa on kasvokuva koulutyttösestä, tokakuvassa kokovartalokuva fitness-mallista cocktail-puvussa. Että sikäli ei nyt ihan voi verrata...

    Äänestä

Monet 80-luvun naiset on vielä elossa.

Äänestä
  • .

    Pelastakaa kasariajan nainen!!!!1!11!1!!!!!11!!

    Har!

    .

    Äänestä

Tämän pitäisi olla suomi24 etusivulla, on meinaan niin oikeassa tämä kirjoittaja.

Äänestä

80-luvulla syntyneitäkö? Vai äitejä, vai teinejä, vai minkä ikäisinä 80-luvulla eläneitä? Kerro, millainen mielestäsi oli nainen silloin. Niillä vuosiluvuilla oli jo alkanut kaikenlainen eteen päin meneminen naisten elämässä; oli ehkäisyt, koulutukset, urat, oma päätäntävalta ... Ei ehkä niin monella kuin nykyisin, mutta kuitenkin.

Sinä taidat kaivata takaisin kauas muinaisuuteen, jotta saisit vetää naisen tukasta takaisin luolaan, jos se aikoo omille teilleen.

Äänestä

80-luvulla olleita nuoria naisia.

Äänestä
  • Mehän ollaan nyt suunnilleen samanikäisiä kuin sinäkin. Mikäs meissä ja sinussa muka vikana on nykyisinkään?

    Taidanpa muuten arvata, mikä sinun ongelmasi on: ikäkriisi! Kaipaat sitä aikaa, kun olit parikymppinen ja niin olivat kaikki muutkin. No, nostalgia kuuluu ihmiselämään! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


--MikkiH-- kirjoitti:

On jokin viassa...!!! on ollut jo pitkään..!! Kaipaan niitä 80 luvun naisia :((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu