Suomessa maailman sairaat

yleisurheilijat kansainvälisissä kisoissa. Miksi sinne lähetetään noita ikuisesti sairaita urheilijoita? Esim Keskitalo/keskisalo ei ollut eka kerta kun jätkällö petti pokka. Pitkämäen aika on jo ohi ja se Wirkkala. No eihän se ole pelkästään urheilijoiden vika vaan vaihtoon kaikki lajipäälliköt. On lajipäällikön virhe ottaa kisamaan raakkeja.
4236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Keskilato ei tee muuta kuin nostaa urheilijapalkkaa ja käy teneriffalla hölkkäilemässä. Kun tulee näytön paikat, niin sitten perse repeää tai tulee pikaflunssa.

Äänestä

Urheilu on Suomessa elinkeino.
Elelihän Mietokin Lapissa Hiih-
toliiton majassa vuosikymmeniä.
Silti miehellä ei ole yhtään hen-
kilökohtaista arvokisavoittoa.
Osas vissiin nauraa oikeissa
paikoissa.

Äänestä

Suomessa on maailman terveimmät vammaisurheilijat ja sairaimmat urheilijat.

Äänestä

Vai että urheilu Suomessa elinkeino? Hahahahahah.. Suomesta löytyy ehkä 100 urheilijaa jotka oikeasti pystyvät elättämään itsensä urheilulla. Jääkiekkoilijoita sitten löytyy aika paljo enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


113 kirjoitti:

yleisurheilijat kansainvälisissä kisoissa. Miksi sinne lähetetään noita ikuisesti sairaita urheilijoita? Esim Keskitalo/keskisalo ei ollut eka kerta kun jätkällö petti pokka. Pitkämäen aika on jo ohi ja se Wirkkala. No eihän se ole pelkästään urheilijoiden vika vaan vaihtoon kaikki lajipäälliköt. On lajipäällikön virhe ottaa kisamaan raakkeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu