Eli mistä löytyisi(suomenkieliset)ohjeet Atkins diettiin? Netistä löytyy paljon tietoa vaan kun näyttävät olevan englanninkielisiä.
Atkins ohje
Msk
51051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tässä sinulle pari linkkiä, joista löydät paljon tietoa näistä vähähiilihydraattisista ruokavalioista, joihin Atkinskin kuuluu. http://velhottaret.net/alakarppi/vinkit.php ja toinen on http://koti.mbnet.fi/lowcarb/index.html Molemmat suomenkielisiä.
Piti tietysti laittaa tämä etusivun linkki http://velhottaret.net/alakarppi/index.php
..tiedosta, ohjeita löytyi.
Auttaako tämä dietti? Ja kuinka paljon tässä pitäisi olla että tuloksia alkaisi näkemään? Itse olen kohta 17 vuotias ja pidän itteeni lihavana koska oon jotain 160-165 cm pitkä ja painan joyain 60-65 ja maha on kauhee ja haluisin sen normaalin kokoiseksi. En liiku paljoa koska en viitsi koska en halua haukkuja päälle jos liikun mua on kiusattu jo muutenkin mun pituudesta joten jos saisin pari kiloo pois niin saisin itseluottamusta.
Voiko tässä dietissä käyttää hedelmiä? Ja jos voi niin mitä kun itse en pidä salaateista kovinkaan paljoa?