työttömien kirppiksellä, sieltä saa, kuka vain haluaa, sämpyläjauhoja, vehnäjauhoja,mysliä,pyöreää näkkileipää,hapankorppuja,keksejä,makarooneja,lihapurkkeja yms. Laitettu valmiiksi laatikkoihin. Pitkäksi aikaa on makaroonilaatikkoa, pullia,sämpylöitä,lihakastiketta jne. Ei muuta kuin leipomaan!
Kannattaa käydä
EU-tarjoo
11203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Missäs tuommonen keidas on???
siellä ei kannata käydä, tai jos käykin hakemassa, niin kannattaa katsoa ettei sokeritoukkia tai muunlaisia mönkijöitä tule vastaan =/
Housuissas sulla on toukkia!!!! Pitääkö se joka ketjussa olla nävimässä, oli aihe mikä tahansa?
Nm nm tulipa hyviä sämpylöitä ja kanelipullia. ainakin 3viikoksi ja jauhojakin jäi seuraavaan kertaan.
Maitojauheesta herkullista uunijuustoa!
joopasejoo, mehän ollaan moneen kertaan ne tuotteet EU,lle maksettu! Siitä vaan hakemaan!
Osuko hieman arkaan paikkaan ku nuin kiivaasti takasin nakkaa. ei ole mielyttävää asioida paikassa jossa palvelua ei ole ja vastausta ei saa minkäänlaista vaikka kuinka nätisti kysyy. ja ns. "työntekijät" haisevat välillä hieman vanhalle viinalle. niin ja se jako, senkö saa jokainen jokaa hakee, koko päivä töissä tai ei...?? luulis että se oli vain vähävaraisille, mutta ei näimmään.
Mitä luulet siitä kun siionin kirppari laittaa tuottonsa Israiliin? Meneekö rahat oikeaan tarkoitukseen? Hinnatkkin siinä kirpparissa on pilivissä. Järkevämpää on ylimääräset tavarat viedä alakertaan. Eiköhän tuotto mene Suomen tarpeisiin.
Luulis että on vähävaraisille, mutta kyllä moni työssäkäyvä silti näitä paketteja käy. En tiijä, jotenki nuloa, että hyväosaiset käy kahmimassa päältä työttömien mestassa..
oli se työtön tai töissä oli se mersun tai tojotan omistaja, veikkaampa että mersunomistaja voi olla enempi tarpeessa. parempi käyttää hyväksi kuin se että tavara palautetaan. hinta siitä on maksettu jo etukäteen.joskus huhu kiersi siitäkin että olisi työllisyysvarojakin palautettu. opiskeliat ja eläkeläiset, hakekaa hyvällä omallatunnolla.
SUOMIKO MUKA HYVINVOINTI VALTIO?