Tapailin muutaman kuukauden kiinnostavaa miestä ja harmikseni hän halusi lopettaa. No, elämää suurempaa rakkaustarinaa tästä ei ehtinyt tulla, mutta harmittaa.
Joskus on käynyt sekä itselleni että ystävilleni niin, että jonkun ajan tai muutaman kuukauden kuluttua suhteen lopettanut mies on ottanut yhteyttä ja halunnut tavata tai jopa enemmän. Millaisissa tilanteissa miehet ottavat jättämiinsä entisiinsä yhteyttä? Kysyn, kun mietin, että oisko toivoa, että tässäkin voisi käydä niin.
Joskus on käynyt sekä itselleni että ystävilleni niin, että jonkun ajan tai muutaman kuukauden kuluttua suhteen lopettanut mies on ottanut yhteyttä ja halunnut tavata tai jopa enemmän. Millaisissa tilanteissa miehet ottavat jättämiinsä entisiinsä yhteyttä? Kysyn, kun mietin, että oisko toivoa, että tässäkin voisi käydä niin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä se palaa. Kaikki ne jättäjät on samanlaisia. Ei ne tiedä mitä haluaa eivätkä ne osaa sitoutua. Kohta se ottaa yhteyttä ja alkaa selittää et sillä on kaikenlaisia ongelmia että ei tiedä mitä tehdä ja sit alkaa se lirkutus. Seksiäkin se kärkkyy ja tekee lupailee sen varjolla et teille tulee kunnon parisuhde. Yleensä näillä miehillä on parikin naista joiden kaa vehtailee ja jos toinen on antanut pakit niin palaa toisen luokse et odottele ihan rauhassa.
Sitten palaa, kun uusi suhde menee puihin. Et kai sä tosissasi aio odottaa jo kerran sut jättänyttä miestä?
Ite aattelisin, et jättäny ottaa useimmiten sillon uuestaan yhteyttä, ku jättämisestä on kulunu jonku aikaa eikä kumminkaa tielle oo osunu ketään parempaaka ja sit rupee kaipaan jo sitä läheisyyttä ja jos se entinen jätetty ei ihan vastenmieliseltä tunnu ni sitähän vois uuestaan koittaa, ku se ois luultavasti aika helppo, ku joskus ollu suhu ihastunu. Harvemmin siitä silti varmaan mitää vakavampaa kehittyy sittenkää. Todennäkösesti tulee vaa uuestaan jätetyks, jos lähtee leikkii mukaa, mut minkäs teet, jos tykkää. Jos se palaa, ni ei sitä varmaa hylätäkkää viä ekalla kerralla kannata, ku sit vois koko elämän surettaa, ku ei tullu "annettua uutta mahdollisuutta". Pitää vaa muistaa iteki sit siinä vaiheessa, et ei suhtaudu juttuu nii vakavasti. :) Mut nii, oon kyl sitä mieltä, et jos se suhun uuestaan ottaa yhteyttä ni sit on kyl mahkut hurmata se uuestaa itellee kokonaanki, vaiks vaikeeta se kyllä on.
No jättäjämies palasi jo. Oli soittanut viikonloppuna yöllä, tietysti baarista, mutta puhelu on mennyt minulta täysin ohi. Soittaako uudestaan vai tulkitseeko vastaamattomuudesta, ettei enää voi soitella enkä halua olla tekemisissä hänen kanssaan?
Että oikeassa olette, kyllä jättäjämiehet näköjään palaavat. Ja kuten te kaikki vastaajat ystävällisesti kirjoititte, ei tollasta voi ottaa vakavasti.
No jos ei enää soita uudestaan, niin etpä mielessä sitten olekaan. Ja baarista kun soitetaan, on se usein mielessä.
säästät itseäsi kun annat olla. Eikös hän saisi tehdä hieman enemmän sun eteen??
Kuulostaa siltä että pitää sinua varapanona.