on se, että niitä ei voi lakata haluamasta, vaikka kuinka yrittäisi.
Ärsyttävintä naisissa
sillitrooli
15268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ärsyttävintä itsessäsi.
Eli Mies1985 oli oikeassa: naiset haluavat vain itseään!
Tuo on kai sitä miehen logiikkaa. Ei kai se naisten vika ole jos ei mies kykene hillitsemään omia halujaan.
On se naisten vika.
Palstamiehen logiikalla.
Itse haluan vain todella harvoja naisia.
Ärsyttävintä naisissa onkin juuri se, että niin harva nainen oikeasti haluttaa! Tyyliin yksi tuhannesta naisesta laittaa oikeasti sukat pyörimään jaloissa ja on sitä kuuluisaa kemiaa (ainakin yksipuolisesti) ja SITTEN kun saa pakit, niin sehän vasta ärsyttää.
Ärsyttävintä itsessäsi on, että kykenet haluamaan niin harvoja naisia.
Yksi tavallisin palstamiehen ominaisuus on eriasteiset pakkomielteet. Tyypillisin niistä on omien virheiden projisointi naisiin, sekä kaiken kääntäminen naisten syyksi.
Ei tääl oo kukaan syytelly naisia.
Ei mulle tuota vaikeuksia olla ajattelematta naisia. Eihän ne ole koskaan edes tykännyt musta.
Miksei? kyllä joku on tykänny ja tykkää!
Tiktok sanoo naisen biologinen kello... Ette te miehet ole ainoita, joiden mielessä seksi pyörii naurettavan usein.
Ahoj, silli! Olisiko sekään sitten hyvä jos todella voisi olla haluamatta naisia? Eikö jotain oleellista jäisi puuttumaan?
Eli ärsyttävintä naisissa on se etteivät suostu yhteistyöhön.
Voihan sen noinkin ajatella... Itse ajattelen lähinnä, että elämässä on kaksi tavoitetta: elää onnellista ja hyvää elämää.
Hyvän elämän tavoite on tästä seksipuolesta ainakin suurimmaksi osaksi erillään; näen siinä lähinnä tavoitteen, että ihmisen tulisi edes välillä tehdä jotain, joka voidaan käsittää yleisesti arvokkaaksi ja hyödylliseksi.
Onnellisuus sen sijaan on kiinteämmin yhteydessä ihmisen omaan tilaan ja toiminnasta saatuun hyötyyn. Seksin, yhteiselämän ja naisen läsnäolon puute vaikuttaa oleellisesti juuri onnellisuuden puuttumiseen. Harva mies voi olla täysin onnellinen ilman naista. Kuten sanontakin sanoo "sen näkee naamasta kun lakkaa saamasta". Mutta jos se ei olisikaan näin. Jos olisi joku keino, jolla sen biologian kautta tulevan, naisen puutteen aiheuttaman aivokemikaalien jatkuvan epävireen saisi kokonaan pois. Ihan kokonaan. Mies voisi olla sillä tavalla, että "Minä ja Kyllikki, onnellisesti yhdessä loppuun asti". Ja tuntea onnellisuutta. Jos näin olisi, niin kyllä se vaihtoehto minulle kävisi. Muuttaisin ehkä Linkola-tyyppisesti metsään kalastelemaan ja katselemaan luontoa. Mutta kun ei se vaan toimi niin, tavallisella miehellä biologia estää...
Ketä sitä sitten vihaisi jos naiset olisi yhdentekeviä???.? Ja mitä sitä tekisi jos ei päivät pitkät nettirunkkaisi???? Mitä, TÖITÄKÖ???
On aika ATM:ää jos naisviha etenee sille tasolle ettei haluaisi enää olla edes hetero. :D