Kakaralauma

S. Ranta osoitti miksi Roostersia kutsuttiin viime kaudella kakaralaumaksi. Pelin ratkettua poika ei voinut olla ivaamatta vastustajiaan... Tulihan siitä toki lippu mutta enemmän nolotti katsomossa nähdä totta taasen.
24571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

lololololololololololololololololollolololloolo

Äänestä

olitko katsomassa viikko sitten wol-but peliä? peliä oli jäljellä kymmenen sekkaa ja wolvot murskajohdossa, wolvot ei kuitenkaan laittanut polvea maahan vaan halusi lyödä lyötyä ja pelasi heittopelin, täydellistä vastustajan solvaamista.
joten älkää p@skahousut marisko.

Äänestä
  • mitäs pahaa siinä on että ei polvea laita maahan? itsehän katson pelejä koska haluan nähdä pelaamista ja haluan nähdä sitä kellon vihellykseen asti, omasta mielestäni pelaamisessa loppuun asti ei ole mitään väärää ja osoittaa vain tahdonvoimaa ja halua tehdä sitä mitä tultiin tekemään

    Äänestä

Porvoota pitääkin solvata ;)

Äänestä
  • Muistanpa parin vuoden takaa erään ottelun, jossa Porvoo laittoi polvea maahan ottelun lopussa, ja yhtäkkiä alkoikin pelaamaan. Mielestäni kyseessä oli harvinaislaatuisen sikamainen temppu.

    Äänestä

  • sikailua kirjoitti:

    Muistanpa parin vuoden takaa erään ottelun, jossa Porvoo laittoi polvea maahan ottelun lopussa, ja yhtäkkiä alkoikin pelaamaan. Mielestäni kyseessä oli harvinaislaatuisen sikamainen temppu.

    Muistampa erään matsin muutaman vuoden takaa kun Saints otti polvea ja Wolverines rushas. Harvinaislaatusen sikamainen temppu.

    Äänestä

Vituttaako noin paljon ku oma kultapoikajoukkue otti kupoliin? Sä oon NO-LO!

Äänestä

Miks wolvot otti kakaroilta turpaan?

Äänestä

En ole tilannetta nähnyt, mutta S.Rannan vertaaminen viime vuoden Roostersiin on kyseenalainen. Eihän herra Ranta ei pelannut viime kaudella.

Äänestä

hyvä sampo! sun tapaisia pelaajia pitäis olla lisää.
suksikaa emättimeen ne hevletin kukkahattugayherrasmiehet joiden mielestä tämmöisen voiton hetkellä vastustajalle ei sais kuittailla.
tämä kuuluu paikallisottelun henkeen lajista riippumatta ja tunteet kuuluukin olla pinnassa
sampon tapaisia pelaajia tullaan katsomaan, ei niitä tavis skeidahousuja jotka voiton jälkeen painaa niska kyyryssä ja vajaamielinen hymy naamalla pukkariin juhlimaan.
annetaan yleisölle koko rahan edestä, tilannehan saattaa hyvinkin olla toisinpäin ens kerralla, mielenkiinnolla odotan sitä ottelua.
toivottavasti kohtaavat vielä tällä kaudella.

Äänestä
  • Joo ja kyllä siellä wolvo-leirissä tuntuu suu käyvän kanssa, varsinkin jenkkien toimesta. Eilen huusivat tosin lähinnä toisilleen...

    Äänestä

Sanoisin, että vastaava kakaramaisuus kuin Rannan urpoilu olisi Wolvoilta ollut Harrisin loukkaantumisen tuulettelu - ei näkynyt.

Äijä saa olla ja omaa suoritusta pitää tuulettaa, mutta vastustajan epäonistumisella ilakointi on juuri tuota mainittua kakaralauman toimintaa.

Äänestä
  • Niin tuuletus tuli kun ottelun voitto ratkesi? Eli sitäkään ei saa juhlia?

    Äänestä

  • 23 kirjoitti:

    Niin tuuletus tuli kun ottelun voitto ratkesi? Eli sitäkään ei saa juhlia?

    herra mulumban pelaaminen oli erittäin kakaramaista,turhaan käy tilanteiden jälkeen tönimissä vastustajia

    Äänestä

  • Mee himaas spede. Sarjan aliarvostetuin jengi peittoaa varman mestarin, niin sitäkö ei sais tuulettaa? Mikä kommunisti sä oikeen oot?

    Äänestä

  • 34 kirjoitti:

    herra mulumban pelaaminen oli erittäin kakaramaista,turhaan käy tilanteiden jälkeen tönimissä vastustajia

    Sun elämäs on erittäin kakaramaista, sä käyt jälkipeliä jossain nettipalstalla kun matsi ratkastiin miesten kesken kentällä. Eti tuttipullo ja mee himaas jokeltelemaan.

    Äänestä

  • 14+18 kirjoitti:

    Mee himaas spede. Sarjan aliarvostetuin jengi peittoaa varman mestarin, niin sitäkö ei sais tuulettaa? Mikä kommunisti sä oikeen oot?

    ETTEKSÖÄ TE SIELLÄ ROOSTERISSA OLE NIITÄ KOMMUNISTEJA JUSTIINSA KUN ON PUNASET PAIDAT JA KAIKEKEA!!! ROSSTERS VOITTI NYT MUTTA PLEIJAREISSA EI OLE VENÄÄ MITÄÅÄN JAKOA !! HARRIS OLI VALITETTAVAA ETÄ LOUKAANTUI MUTTA ELÄMÄ ON....MUILTAKIN LOUKKANNTUU PELAAJIA MUTTA PITÄÄ OLLA VARAANTUNUT JA OTTAA TILALLE YHTÄPÄTEVÄ TAI PAREMPIKIN !!! VOLVOT VIE MESTARUUS PYTYN TÄNÄ VUONNA!!!!!1

    Äänestä

  • klnfblnefb kirjoitti:

    ETTEKSÖÄ TE SIELLÄ ROOSTERISSA OLE NIITÄ KOMMUNISTEJA JUSTIINSA KUN ON PUNASET PAIDAT JA KAIKEKEA!!! ROSSTERS VOITTI NYT MUTTA PLEIJAREISSA EI OLE VENÄÄ MITÄÅÄN JAKOA !! HARRIS OLI VALITETTAVAA ETÄ LOUKAANTUI MUTTA ELÄMÄ ON....MUILTAKIN LOUKKANNTUU PELAAJIA MUTTA PITÄÄ OLLA VARAANTUNUT JA OTTAA TILALLE YHTÄPÄTEVÄ TAI PAREMPIKIN !!! VOLVOT VIE MESTARUUS PYTYN TÄNÄ VUONNA!!!!!1

    Ime letkuus ja tee kyysysit ittes kans.

    Äänestä

Mikäs se scoreboardin tulos nyt olikaan? Siellä se nolo tulos on jos on ollakseen.

Menkää treenaamaan siitä älkääkä vikiskö täällä lapsellisuuksia. Seuraavalla downilla nähdää ketä nolattaa...

Äänestä

Mitäh, toimiiko Velon tulostaulu?

Äänestä

herra ranta on sata kertaa kovempi jätkä ku tän viestiketjun alottaja

Äänestä
  • MISTÄSTIEDÄT ETTEI OLE RANTA KUKA ALOTTANUT KETJUN?!?! HÄRKÄ VÄLIMAA ALOTTI ITESTÄÄN KETJUN NIN EN YHTÄÄN IHMETELE VAIK NYT OLIS RANTA ALOTANUTT KETJUN ETTÄ PÄÄSEE OTSIKOIHIN........!!

    Äänestä

  • ASFFBFB kirjoitti:

    MISTÄSTIEDÄT ETTEI OLE RANTA KUKA ALOTTANUT KETJUN?!?! HÄRKÄ VÄLIMAA ALOTTI ITESTÄÄN KETJUN NIN EN YHTÄÄN IHMETELE VAIK NYT OLIS RANTA ALOTANUTT KETJUN ETTÄ PÄÄSEE OTSIKOIHIN........!!

    Roosters voitti hienosti tämän matsin. S.Ranta muut pelaajat onnittelut! Kausi jatkuu ja suomenmestaruus on vielä ratkaisematta. Siellä se paras vasta mitataan. Tsemppiä Roostersille loppukauteen!

    Äänestä

  • Asko kirjoitti:

    Roosters voitti hienosti tämän matsin. S.Ranta muut pelaajat onnittelut! Kausi jatkuu ja suomenmestaruus on vielä ratkaisematta. Siellä se paras vasta mitataan. Tsemppiä Roostersille loppukauteen!

    Oletpas sä hukassa, se mestaruus on ratkottu täällä suomi24 keskusteluissa jo aikaa sitte wolvoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakarakauma kirjoitti:

S. Ranta osoitti miksi Roostersia kutsuttiin viime kaudella kakaralaumaksi. Pelin ratkettua poika ei voinut olla ivaamatta vastustajiaan... Tulihan siitä toki lippu mutta enemmän nolotti katsomossa nähdä totta taasen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu