Poliisin edustjan mukaan valvottavien tieosuksien määrää lisätään 4000 kilometriin....samalla otetaan käyttöön uutta tekniikkaa....siirrettäviä valvontakameroita ja langaton tiedonsiirto valvontakameroista liikennekeskuksiin, JOLLOIN SAKKOLAPPU ON JO ODSOTTAMASSA SINUA KUN PÄÄSET KOTIIN
HYVIN ETENEE TÄMÄ LIIKENTEEN HIMOVALVONTA
TÄRKEÄMPÄÄ ON TIETENKIN SAKKOTULOJEN KERÄÄMINEN KUIN LIIKENTEEN TURVALLISUUS
HYVIN ETENEE TÄMÄ LIIKENTEEN HIMOVALVONTA
TÄRKEÄMPÄÄ ON TIETENKIN SAKKOTULOJEN KERÄÄMINEN KUIN LIIKENTEEN TURVALLISUUS
Vastaukset 8
Vanhimmat
NIIn Suomesshan harjoitetaan selkeästi LIIKENNEKOMMUNISMIA sekä autoliikenteen verotuksessa että autoilijoiden sakottamisessa !!!
Kohta alkaa tulla automaattisesti turvavälin noudattamatta jättämisestä myös maksut postilaatikkoon. Maantiellä alle 100m -->> 200€ jne. Alkaako jännittää?
Sakkotulojen kerääminen on käytännössä veroja, ihan kuten perintövero ja ylityötulojen vero. Minä en maksa näitä veroja, hoidan ne alv-tuotteiden kautta.
Mutta totta on että nämä kamerat eivät valvo mitään muuta kuin ajonopeuksia.
Valvontayhteiskunta ulotetaan Suomen liikenteeseen:
www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=1135
Ei uloteta vaan se on jo siellä. Et vain ole ajan tasalla.
Ja onhan kännykkäsi sijsinti Ison Veljen tietokoneella jo nyt on-line.
Kaikkeen tällaiseen Ison Veljen tohuun rahaa on aina riittävästi vaikka se kaikesta muusta puuttuisikin. Sama juttu kuin Neuvostoliitossa: kolminkertaiseen urkintajärjestelmään rahaa riitti ja kapassa oli aina votkaa vaikka kaikki muu saattoi puuttuakin.
Euvostoliittoa rakennetaan kaikin tavoin Neuvostoliitossa saatujen kokemusten pohjalta. Vaan ihmekös tuo, kun arkkitehdit ovat molemmissa samat sionistit.
Tyhmempi kansanosa tilaa näitä kun eivät osaa ajaa, valvonta vaan lisääntyy ja
se muuttuu automaattiseksi.
Tietää missä suuntavilkunräpsijäkin menee kun salamavalot vilkkuu :)
Osaan minäkin, olen hankkinut autooni eteen ja taakse näyttävät tallentavat valvontakamerat, molemmissa laajakuvalinssi ja myös audiotallennus. Monta tienvarsikameraa olen jo kuvannut miten ovat tahallaan asennettu keskelle alamäkeä heti nopeusrajoituksen muuttumisen jälkeen jolloin joutuu jarruttamaan ettei nopeus ylity. Tällaiset eivät ole mitään muuta kuin kohtuuttomia sakkorysiä.
Puuttuu vain instanssi kenelle lähettäisin kuvia tällaisista vääryyksistä, ihmisoikeustuomioistuin? Suomihan on ollut jo monta kertaa muutenkin oikeudessa tuomittavana ihmisoikeusrikoksista...
Jos keskimääräistä paremmat kuskit jättäis auton kotiin ja menis yleisillä,ei valvontakameroita tarvita.