kaupassa ollessasi kahvitarjoilupisteelle tai eri uutuustuote esittelijän luokse vai kierrätkö ne jo kaukaa tai lisäät vauhtia esittelijän kohdalla?
Vievätkö askeleesi
uustuote
51<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Moi paskakasa ja kiitos hyvästä kysymyksestäsi. En juo kahvia joten ei ja muutenkin ne tarjoilut ovat niukkoja. Juustotarjoiluun voisin osallistuakin mutta leipätarjoilut ovfat ihan perseestä. Ylihintaista paskaa. Parempaa saa kun itse tekee.
4 euroa leivästä?????
emmää
Et kehtaa ilmaisia kahvia juoda?
mä päätän itse millon juon kahvit, en tykkää tyrkyttämisestä. Ja jos juon kahvia niin haluan valita millaista kahvia, enkä välttämättä haluakaan sitä kahvia joka muka on niin erikoista ja mahtavaa jonkun konsulentin mielestä. Ja kun juon kahvia niin juon kupillisen enkä surkeaa ruikkua.
Oletpa laatutietoinen.
ja määrä-. Kahvi on nautintoaine joten siitä pitää nauttia. Ei sitä kannata juoda sen takia että saa ilmaiseksi.
Laihaa vai vahvaa kaffia?
olisit voinut kysyä vaalea- vai tummapaahtoista. Onkos sulla muuten mitään kästystä siitä mitä olet myymässä?
Varma käsitys.
siinä tapauksessa laihaa mutta kauan seissyttä kitkerää kahvia, kiitos
Syön kaiken minkä ilmaiseksi saan:P Mitä siis pystyn syömään, ei esim. leipiä..Mulla on usein kaupassa ollessa nälkä.. Sit sanon, että hyvältä maistui, täytyypä jättää harkintaan.. Ja unohdan saman tien koko maistiaisen.
Oletpa herkkä....siis kaupassa.
Täh? Miks herkkä?
Kun het nälkä? Vai onko sulla jo kauppaan mennessä?
Noh, hyvät tuoksut ja maut houkuttelee aina :) Mutta oikeasti harvoin sit kuitenkaan jää mieleen, jos ei joku ihan huipputuote ole.
Entä tälläiset eri kauneusrasvojen esittelyt isommissa kaupoissa?
No ne ei kiinnosta yleensä. Eikä kiinnosta mennä meikattavaksi tms.En ole ikinä mennyt. Olis ihan kamalaa olla jonkun muun meikattavana ja vielä muiden töllisteltävänä.. Tiedän jo omalle iholle sopivat tuotteet enkä usko löytäväni ex-tempore uusia parempia.
Taidat olla hiukan konservatiivinen luonne tai ainakin näissä asioissa.
Entä jos esiteltäisiin uutuus ruohonleikkuria?
Jaa, en näe tossa konservatiivisuutta, vaan sitä, ettei halua olla katseiden ristitulessa ja sitten sitä, että on varma mitä haluaa, eikä tykkää tuhlailla (naamarasvat on kalliita) Ja sit vielä tuollainen veisi aivan liikaa aikaa. Mulla on kaupungilla yleensä kamala kiire, aikaa vaan vähän. Syömään aina ehtii, lennossa ;)
En mä tiedä ruohonleikkureista mitään. En jäisi seuraamaan, ellei olisi oma rikki ja vaikuttaisi edulliselta. En silti ostaisi, mutta voisin mainita merkistä kotona, jos olisin jäänyt seuraamaan noilla ehdoilla.
Kieltämättä aika hastava persoona tunnut olevan, jos aattelee saada sinut pysähtymään;) Mikä sai sinut viimeksi pysähtymään tutustumaan johonkin tuotteeseen kaupassa? Tarvitsiko kampata sinut?
Eikö teillä ole juurikaan nurmikkoa, vai miksi et haluaisi parempaa?
Justhan kerroin, että koluan kaikki ruokamaistiaisjutut. Esim. Turun Kirjamessujen yhteydessä on ruokamessut ja siellä saa vatsansa täyteen pelkillä maistiaisilla :) Ensin hommaa hengenravintoa ja sitten..
Mutta nuo muut ei kiinnosta, vaikka aikaa olisikin. En osta mitään hetken mielijohteesta. Tai jos ,sen mielijohteen pitää tulla omasta päästä.
On. Mutta on toimiva ruohonleikkuri, niin miksi vaihtaa?
Mut nyt muihin perjantai-puuhiin :)
Toi asenne voi olla kyllä aivan hyväkin.
Eikun sit sulla vaan menox;)
Tiesitkö Kyöstix että olet äärettömän rasittava ihminen :) Ei ihme ette koskaan pääse parisuhteeseen. Ei millään pahalla
Monta sataa kiloa
Kierrän kaukaa yleensä.
Etkö edes vaikka esittelijä olisi komea mieshenkilö?
En edes silloin.
Etko halua tutustua uutuustuotteisiin? Voisivat yllättää?
Harvemmin on sellaista houkuttavaa uutuutta. Joskus olen maistellut juustoja kaupassa. Tiedän ihmisiä jotka kiertää kaikki maistiaiset ja ilmaiset sapuskapaikat läpi ihan harrastuksenaan. Muttei ole mun juttu. :-)
Ajatteleppa sitä esittelijää: jos kukaan ei tule lähellekkään, vaikka osa palkasta ois kiinni siitä kuinka paljon saa samalla myydyksi:(
En usko hänen tilinsä jäävän minusta kiinni. Mä en muutenkaan tykkää kuhnia missään marketeissa ylimääräistä, haen mitä tarvin ja häippäsen. Eiköhän niitä maistelijoita riitä ilman muakin. Mä syön sitten kotona. :-)
Et voisi itseäsi kuvitella tollaseen esittelijän työhön;)
No en oikeen taitas olla siihin passeli. :-)
Pieni ajatus asiassa oli, että voisit olla tehokas siihen hommaan;) Kun itse olet alati kurvannut niiden ohi....knowhowta:) Siis tietoa kuinka houkutella nämä kiitäjät pöydän ääreeen.
Een kyl usko, että oisin myyvä. :-)
Supliikki-ihmisenä hyörinä ois sinun pöydän äärellä kova:)
Suurin osa kammoaa hölöttäviä supliikki-ihmisiä ja kiertää heidät kaukaa. Ainakin jos heillä on mustat pelottavat jättimäiset silmäpussit silmien alla :-(
Yllätyin myös galleria-kuvaa. Jos ei tietäisi, että teevadit ei ole mikään narkki, niin..
Uusi kuva virkistää palstalla olioita!
ethän tiedäkkään...
raskaana olevalla tissit yleensä kasvaa, eikä kutistu ?
askeleeni lähtee viemään mua baarikierrokselle, ettei tarttis viimeisiä lomapäiviä teidän joukossa viettää...
Vaan nythän meitä alkaa itkettää. :''-(
Minulla on sama strategia kuin kaikenmaailman lappujen käteen tyrkyttäjien kanssa. Kävelen ohi niin kuin heitä ei olisi. En minä vaivaudu nopeuttamaan askeltani tai mitään sellaista. Jos se lappua tyrkyttävä käsi tunkee linjalle ymmärtämättä että en pysähdy, niin kyllä se käsi tapaa olla sen verran heikko, että se ei minua pysäytä vaan siirtyy siinä törmäyksessä syrjään. Onneksi kuumaa kahvia tarjoavat eivät ole yhtä mulkkuja.
Entä urheilujuomien tarjoajat?
Ohi.
Entä jauheet?
Sanotaan nyt että pysähdyn sitten niihin, että sun ei tartte jatkaa kyselyä...