mitä on teidän mielestä hyvät pelikengät
sisäpelikengät
9
2395
Vastaukset
- Osta kengät itselle
Ne mistä itse tykkää ja mitkä sopii jalkaan;)
- Maraa--
Kiertojäykät ehdottomasti, säästyt monilta nilkan nyrjäytyksiltä! :)
- Adidas Counterblast
Paitsi, jos on vahva nilkka, niin voit ostaa vähemmän kiertojäykät ja vaimennetut, mutta kevyemmät. Itse valitsin näin ja olen erittäin ylpeä päätöksestäni.
- Einari kiittää
Adidas Counterblast kirjoitti:
Paitsi, jos on vahva nilkka, niin voit ostaa vähemmän kiertojäykät ja vaimennetut, mutta kevyemmät. Itse valitsin näin ja olen erittäin ylpeä päätöksestäni.
Noi Counterblastit näyttää kyllä siltä, että hajoovat käs...jalkoihin puolessa vuodessa. Mites on? Ei yleensäkään oo kovin hyviä kokemuksia addujen kestävyydestä.
- ostanämä
Itselläni adizero cc3, suosittelen lämpimästi! Kerrassaan loistava hinta/laatu-suhde
- tutudu
Pitäisi hommata sisäpelikengät, joilla kevyt vikkelä kaveri saisi pitoa myös liukkaalla parkettisalin lattialla. Miten tälläiset kengät osaisi valita? Onko avainasemassa kengän pohjan kuviointi? Millanen se pohjan pitäisi olla?
Itselläni on olleet Aasics Gel kengät, mutta ne eivät kyllä edes uusina pitäneet kovin hyvin parketilla, normaalialustalla sitten ihan hyvät kuitenkin. - tyytyväinenkenkiinsä
Kannattaa ostaa Futsalkengät, kestävät paremmin käyttöä ja koska pohja on matala, ei nilkkakaan nyrjähdä niin helposti. Monet ammattilaisetkin käyttävät niitä.
- Teppo-TuomoXD
Jokku junnarit pystyy käyttää tollasii, vanhemmilla jalat ei kestä.. Tai suurimmalla osalla ainakaa. Niissä ei oo yhtää kiertojäykkyyttä, en suosittele.
- micoach
Saako counterblasteihin micoach speed cell- sensorin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133652Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352529Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT972298Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252