http://keskustelu.suomi24.fi/node/10799482
Tein ehdotuksen uudesta palstasta, koska mielestäni nämä atm-ytm tasokeskustelut eivät kuulu tänne sinkut palstalle.
Nykyisellään palsta tukkeutuu näistä tasokeskusteluista. Käykää kannattamassa, niin saadaan taso-häiriköille oma palsta.
Tein ehdotuksen uudesta palstasta, koska mielestäni nämä atm-ytm tasokeskustelut eivät kuulu tänne sinkut palstalle.
Nykyisellään palsta tukkeutuu näistä tasokeskusteluista. Käykää kannattamassa, niin saadaan taso-häiriköille oma palsta.
Vastaukset 33
Vanhimmat
En mä ainakaa minnekkään tasokeskustelu palstalle mene.
Enkä minä.
Kiitti että teit tän. SAMAA MIELTÄ! Lopettakaa tommoset tuo vain pahaa mieltä kaikille!
Kävin ottamassa kantaa. Kiitos.
Niin minäkin. Ei kiitos.
Myöskin minua kyllästyttää tuo ainainen jauhaminen.
mies32 pois sinkut-palstalta.
Sanoo henkilö joka on pahin tasakoeskustelija.
Aivan. mies32 haukkuu ATMiksi kaikkia täällä jotka on eri mieltä hänen kanssaan ja käyttää jotain default-anti-ATM -vastauksia sellaisiinkin kommentteihin ja ketjuihin jotka ei käsittele ko. aihetta.
Lisätään vielä että ap saattaa olla myös feikki ;)
niinkö?
nin
Ap on tosiaan feikki, mutta eihän tuo aloitus silti mitenkään typerä ole. Kyllähän tämä ATM-hassuttelu on vähän sinkku-aiheen vierestä keskustelua.
Mutta jos joskus ATM-vastaukseni menee ohi, niin pilaako se koko kyseisen keskustelun? Mikä pakko ohi meneviä heittoja on noteerata?
Naisten huorittelu ja haukkuminen ei ole hassuttelua. Lihavien ja vanhojen naisten pilkkaaminen ei myöskään ole hassuttelua.
Naisten halventaminen ei ole hauskaa, ainakaan naisista.
Laasaslaisuus-keskustelut kuuluvat sovinismi- tai uskontopalstalle.
feikkimiehet kuuluu naisen logiikka palstalle
Ei vaan mielenterveyspalstalle - ainakin hyvin suuri osa.
Ei tule toimimaan, koska tasokeskustelupalstalla ei olisi yleisöä tasokeskusteluille.
Se kertoo paljon keskustelun tasosta.
Sehän on selkeä tason alennus jos joudun menemään vielä toisaalle keskustelemeen.. Ei herrrjnjjumala.
Kannatetaan!
PEUKKUA YLÖS NE JOTKA LÄHTEVÄT SINKUT PALSTALTA JOS ASIAAN EI TULE MUUTOSTA! JÄTETÄÄN NÄMÄ RUNKKARI ATM POJAT TÄNNE KESKENÄÄN!
bye bye baby, ottakaa tuo trollimies32 mukaanne
up
Eikö tuo uppiminen pilaa palstaa?
Ei
PS. Samoin näille pedofiileille voisi osoittaa oman kolonsa.
niinpä
Ja huokailijat voisi hankkia hengityskoneen tai aloittaa kuntoilun jos näppäimistön käyttäminen noin hengästyttää.
Pedofiilit pois!
Hyvä idea
niin on
Olen samaa mieltä siitä, että nämä ko. ATM ja YTM keskustelut tuottavat varmastikin monille palstalaisille mielipahaa, eikä vähiten siksi että käsitteet yleensä perustuvat jonkun muun luomiin stereotypioihin. En haluaisi maalata piruja seinille asian suhteen, mutta on totta että tasokeskustelut kylläkin ovat ehtineet sinkut-palstalla kiteytyä jo useiden vuosien ajan. Sinkut-palstalla käydään jatkuvaa keskustelua ja spekulointia siitä, miksi jotkut ihmiset onistuvat elämään parisuhteessa ja miksi toiset taas eivät.