Palstalla on alkanut ilmetä paljon ATM-vastaista liikehdintää ja kirjoittelua. Huomauttaisin kuitenkin näille kirjoittajille, että jokainen joka esim. kritisoi jotain naisten tapaa toimia ei ole yhtä kuin palstan hc-ATM-siipi. Joten jos haluatte esiintyä älykkäinä ihmisinä, niin lukekaa ajatuksen kanssa ne kommentit joita kritisoitte ja kohdistakaa kirjoituksenne vain siihen, eikä johonkin oletettuun ATM-mielipiteiden ja asenteiden joukkoon, jonka olette mielikuvituksessanne kasanneet. On nimittäin hieman turhauttavaa, kun jokaiseen kommenttiin tulee vastauksena jotain tämän tyylistä "No, ettehän te katkerat ja pienimunaiset ATM:t sitä voi ymmärtää, kun vaaditte teininaisia ja lutkittelette kaikkia."
On varmasti mukavaa ja helppoa kun on mielessään kehittänyt jonkin yhdenmukaisen ihmisryhmän, jonka voi lytätä yhdellä ja helpolla nimityksellä "nekrüt", "katkerat ATM:t", "lütkat" jne. Tämän jälkeen on kuitenkin turha enää yrittää esittää älykästä totuuden ja objektiivisuuden vaalijaa. Koskee myös näitä hc-ATM:iä.
On varmasti mukavaa ja helppoa kun on mielessään kehittänyt jonkin yhdenmukaisen ihmisryhmän, jonka voi lytätä yhdellä ja helpolla nimityksellä "nekrüt", "katkerat ATM:t", "lütkat" jne. Tämän jälkeen on kuitenkin turha enää yrittää esittää älykästä totuuden ja objektiivisuuden vaalijaa. Koskee myös näitä hc-ATM:iä.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Jos haluat esiintyä älykkäänä ihmisenä, älä esittäydy ATM:nä.
Voit olla naisasioissa huono-onninen tai ihan rehellisesti sanottuna sellainen joka ei naisia vaan kiinnosta, mutta ATM sinusta tulee vasta, kun hyväksyt markkina-arvoteorian uskonnokseksi ja ohjenuorakseni, ja alat tulkitsemaan maailmaa sen kautta.
YTM:ille, YTN:ille, KTM:ille, KTN:ille ja ATN:ille maailma ei ole mitään markkina-arvioteoriaa jossa on vain ääretön määrä lähes identtisistä kopioista kolmesta naisesta ja kolmesta miehestä. Se ei tarkoita etteivätkö he voisi ajatella asioista samoin kuin markkina-arvoteoreetikotkin (en todellakaan siis väitä että missityypeistä monikaan innostuisi hissukkamiehestä) mutta homman idea on se, että heille nämä ovat vain serustelumaailman yksittäisiä totuuksia eikä mikään kokonaisselitys ilman poikkeuksia.
Enpä muista tällaisia väitteitä täällä lukeneeni. Taitaa olla ihan omaa tulkintaasi.
Eikä silläkään ole väliä esittäydytkö ATM:ksi vai et, sillä Anti-ATM -liike kyllä pitää huolen, että jokainen heidän kanssaan eri mieltä oleva on katkera ATM luuseri.
Ei ATM:iä vihata sen takia että he ovat "luusereita" vaan noiden näkemysten, joihin verrattuna luolamiehetkin vaikuttavat sivistyneiltä ja ahdasmielisimmät vanhoillismuslimitkin vapaamielisiltä.
Kuulostaako tutulta:
- Neitsyyden vaatiminen
- Naisten systemaattinen asettaminen itsensä alapuolelle (esimerkki: "Sen pojan olis pitänyt ymmärtää, että tyttöystäviä tulee uusia, mutta elämiä on vain yksi.")
- Eläimellinen lähestymistapa ihmissuhteisiin (esimerkki: "Evoluution kannalta vain lisääntymisellä on merkitystä.")
- Miehen halujen ja tunteiden kohottaminen naisten halujen ja tunteiden yläpuolelle ("Miehen pitää kiihottua naisen ulkonäöstä, niin että muna seisoo. Naiselle on ihan sama kuka panee.")
J.n.e.
Anti-ATM liike onkin hyvä idea. Ilmoitetaan, että vuoden 2013 loppuun mennessä naisettomiksi jääneet kuohitaan.
Tästä ätmit saisivat aivan uutta pontta kiivetä tussun päälle. Ja ne joilta tämä ei silti onnistuisi, olisivat lopun ikäänsä eunukkeina tyytyväisempiä elämiinsä.
Tässä heti hyvä esimerkki mainitunlaisesta henkilöstä, joka yksinkertaisuutensa vuoksi ei osaa ilmeisesti lukea mitä kirjoitetaan, vaan jatkaa ristiretkeä jotain mielikuvitusolentoja vastaan.
Mielestäni tässä pitää edetä hienovaraisesti ja ihmisoikeuksia kunnioittaen. Esimerkiksi vuoden 2013 loppuun mennessä ATM:t voitaisiin ympärileikata ja sitten 2014 lopussa vasta kuohia.
Minä ehdotan, että oikein poikain kera kasataan ätmit yhteen läjään ja nussitaan niitä perseeseen. Mahtaa luusereita vituttaa, kun menettävät persneitsyytensä ylemmän tason alfoille. Heh ;)
Ei vastaan, vaan puolesta. Ätmien ja naisten puolesta.
koulukiusaaja koulussa ja nyt olet nettikiusaaja. Se on kuule monelle miehelle, tosi kova paikka kun ikä alkaa lähennellä kolmeakymppiä, muutta ei ole saanut koskaan edes pitää tyttöä kädestä. Täytyy olla tosi julma ja paatunut ihminen, jos haluaa tällaista ihmistä ehdoin tahdoin kiusata.
(Äläkä nyt taas turvaudu siihen "ne haluavat teini-ikäistä neitsyttä ja lutkittelevat"- olkiukkoon)
No mutta siinäpä hyvä idea. Tuo varmasti miehistäisi ätmejä, eivätkä pakit naisilta tuntuisi enää miltään. Eli uskaltaisivat jatkossa lähestyä naisia rennosti.
Täytyy ei-ATM:änäkin sanoa, että olet sä aika vammaiselta kuulostava jätkä.
Niin, kyllä KTM:tkin kärsivät heikosta itsetunnosta alfan läheisyydessä.
Sanoo narskumies joka takuu varmasti ottaa hanuriin.
Kannattaisi sunkin kokeilla niin loppuisi tuo vinkuminen
"(Äläkä nyt taas turvaudu siihen "ne haluavat teini-ikäistä neitsyttä ja lutkittelevat"- olkiukkoon)"
Ai koska joillain miehillä on ollut rankkaa, niillä on oikeus lutkitella naisia ja puhua limasia juttujaan teinipilluista, mutta siihen ei saisi puuttua? Kyllä nämä katkerat miehet on ihan itse kuoppansa kaivaneet ja ansaitsevat saada ihan samalla mitalla takaisin, kuin mitä muita haukkuvat ja kritisoivat... Julma ja paatunut? Ei, riittää, että on kyllästynyt tähän ikuiseen lutkitteluun ja siihen, miten naisten PITÄISI palata takaisin toisen luokan kansalaisksi, koska miehillä on nyt vaan NIIN vaikeaa, kun ei ruma ja sosiaalisesti lahjaton kelpaa joka neitsyelle.
Sinun pienellä pilillä ei paljon alfa olla.
Ei sitä piliä tarvitse esitellä käskiessä ATM:n nurkkaan pois tieltä ennen kuin aletaan nussimaan naisten kanssa.
Eikö ketään ihmetytä miten jotakuta voi tämä aihe niin tavattoman paljon kiinnostaa että postailee täällä päiväkausia aamusta iltaan jos kyseinen teema ei itseä kosketa? Jonkinlainen pakkomielle ja päähänpinttymä tuokin on.
Ehkä intohimoinen tempautuminen eri asioihin juuri erottaa ätmit YTM:stä?
Niin tosiaan, mikä kurppien vastaisku tämä oikein on? Palsta tulvii ATM-vastaista kiihotusta ja virtuaalitransut provoavat miehinä esiintyen.
ATM:ien joukostahan ne henkiset transut löytyvät.
Nää "anti-atm" typerykset ei tajua, että he vain ruokkivat atm:ien huomion kaipuuta.
taitavat olla huomion perässä itsekin
mitä vikaa on vaatia teininaista ? hehän ovat pieniä ja pieniä ovat pillunsakkin joten eikö tämä ole hyvä yhtälö ?
No ensinnäkään sulla (tai kellään muullakaan) ei ole mitään perusteita "vaatia".
Ja teininaisia ei olekkaan. Teinit on TYTTÖJÄ. Aikuinen mies ei sekaannu keskenkasvuisiin. Ellei sitten ole itsekkin (henkisesti?) keskenkasvuinen.
Käänny ympäri,tahdon nähdä onko kasvosi kauniit.
Minä taas en ymmärrä mikä tuossa ATM:ien nillityksessä niin suunnattomasti joitakuita ärsyttää, että pitää ottaa jonkinlaiseksi elämäntehtäväksi alkaa väitellä heidän kanssaan. Luulisi, että normaalin miehen reaktio ATM:ien ruikutukseen olisi, että antaa reppanoiden ruikuttaa, ei ole minulta pois.
Älä huoli, ei tässä koko elämä mene. Muutama vapaapäivä, ja niistäkin iso osa tullut oltua kylillä ja näpyteltyä esimerkiksi metrossa tms.
Hyvällä itsetunnolla varustettu oikea alfa ei alkaisi itkemään joidenkin ätmien kirjoituksia. Taitaa jotkut nillittäjät täällä olla itsekin kaappiätmejä tai muuten vaan luusereita.
noloja selityksiä, vaikka kirjoittelet täällä aamusta iltaan. taidat viettää aika paljon aikaa metrossa.
Kaappiätmi onkin hyvä termi. Siihen kannattaisi jokaisen julkiätminkin tähdätä, niin elämänlaatu parantuu. Kun sen ätmiyden vaan pitää piilossa, niin ei se estä saamasta naista.
kokemuksen syvä kaappiääni
Metrossa tosiaan YTM:n ja naaraiden välisen sähkön ilmassa tuntee. Suosittelen ätmejä menemään sinne ottamaan mallia.