Mua on kiinnostanut rullaluistelun aloittaminen jo kauan. No viime viikolla kävin sit ostamassa rullaluistimet, suojukset ja sauvat.
En vaan tykännyt yhtään rullaluistelusta, ei oo mun laji. en tykännyt oikeestaan yhtään. En yhtään.
Nyt pitäis päästä eroon näistä kerran käytetyistä rulliksista ja suojuksista ja sauvoista. Käyttöikä on tosiaan vain puoli tuntia.
Kirpputorille ei kannata viedä, kun siellä näyttää rullaluistimien hinnat olevan jotain 10 euroo tai jopa vähemmän. miten pääsen eroon näistä ? apua! koko 42.
miten eroon.
rullaluistimista?
2
441
Vastaukset
- kerrasta poikki?
Ei vaikuta ihan rehelliseltä kirjoitukselta.
- SemiDP
Käy nyt ensin luistelemassa muutama kerta ennen kuin päätät, tykkäätkö vaiko etkö. Ensin sinun pitää tavoittaa rentous luistellessa. Vasta kun olet saavuttanut sen, homma alkaa tuntua kivalta - se palkitsee.
Sauvat eivät kuulu aitoon rullaluisteluun. Sauvaluistelu on oma lajinsa - ja hyvä treenimuoto sekin, mutta varsinaista rullaluistelua se EI ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va196368Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645753Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko725148Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas924719Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2294676Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1914603Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64559Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa664424Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä154009Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast543977