miksei

roostersilla ole vieraspeliasua?
17250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei oo varaa toisiin rääsyihin.

Äänestä
  • Mites Oululla tai Crocoilla, entäs TAFTilla?

    Äänestä

luulis nytte että jokaisella seuralla oli sekä koti- että vieraspeliasut. Kriteereihin tämä.

Äänestä
  • Ne on jo kriteereissä. Kukaan ei valvo eikä kukaan jaksa noudattaa.

    Äänestä

Koska se on sarjan ainoa punaisissa pelaava joukkue?

Äänestä
  • Ja tästä syystä Steelersin nousu liigaan piti torpata kabinettipelillä silloin pari vuotta sitten.

    Äänestä

  • lsmdclkmsdv kirjoitti:

    Ja tästä syystä Steelersin nousu liigaan piti torpata kabinettipelillä silloin pari vuotta sitten.

    Just. Mites siellä X-files-osastolla menee noin muuten?

    Äänestä

  • lsmdclkmsdv kirjoitti:

    Ja tästä syystä Steelersin nousu liigaan piti torpata kabinettipelillä silloin pari vuotta sitten.

    68?

    Äänestä

Oulu varmaa tiputetaa täl kaudella liigasta, koska oulun ja roostersin peliasut olivat pelottavan lähellä toisiaan.

Äänestä
  • Sut tiputetaan.

    Äänestä

HAHAHAHAHAH ^

Äänestä

Jarmo syönyt kassan tyhjäksi, ei ole varaa ja naisten valkoiset paidat ei mahdu päälle.

Äänestä

MIKÖ VITUN PLUDSAMINUS HAUKKA TÄÖÄLLÄ ON RIEHUJNUA????! SAATANA OPETELKSA KÄTYTYMÄÄ

Äänestä

Ei muuta kuin miinuspisteitä jakamaan jos peliasua ei löydy. Kyllä ne keksi ECG:lle väkisin miinuspinnoja asioista joista ei voi antaa miinuspinnoja. (säännöt vängättiin jälkikäteen voimaan) Siis liiton hommat on niin perseestä että ne tappaa lajin. Ihan kusipäistä puuhastelua. Sääntönipottajat helvetiin ja miinuspinnat siinä mukana pois. Pelit ratkotaan kentällä eikä millään tekopaskakikkailuilla kuin nyt.

Äänestä
  • No kumma että muut osasivat noudattaa niitä sääntöjä ja kokoukseen osallistumisia mutta ei ECG, otetaanpa se pää pois sieltä hanurista itäisessäkin helsingissä, jooko?

    Äänestä

Vieraspeliasu on kriteereissä. Kaikkien ei tarvitse noudattaa kriteerejä. Jos kukkoilijat sais edes ne punaiset rättinsä pysymään kasassa se olis hyvä alku. Hirvittävän näköstä kun telkkarissa numerot lentelee pitkin kenttää ja pelaajilla on keskenään erilaisia pelipaitoja käytössä. Nyt sitä ryhtiä s44tana.

Äänestä
  • Joukkue on tällä kaudella keskittynyt enemmän voittamiseen kuin hyvännäkösiin pelipaitoihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


24 kirjoitti:

roostersilla ole vieraspeliasua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu