Jarkko Nieminen

.............

Kohtelias ja esimerkillinen pelaaja.Sitkeä harjoittelija.Yritystä ei puutu.
Heikkoudet pelikovuudessa.Palautuslyönnit helppoina vastustajalle.Vastustaja pääsee niistä juoksuttamaan jatkuvasti Jarkkoa.Kunnioittaa liikaa vastustajia.Tekee niistä itselleen isomman peikon kun ovatkaan.

7

358

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Petri.K

      Ja kaiken näiden jälkeen hänellä on varaa nostaa häntäänsa itse ja olla ylpeä kun saa olla 100 n parhaan joukossa. Hyvä Jarkko Nieminen. Meneppä esimerkiksi mm ralliin ja odota kunnes se sadas kiituri tulee maaliin ja kysy häneltä onko hänkin ylpeä. Voitte sitten yhdessä miettiä että kuka on niin hemmetin tyhmä että viitsii vielä sponsata teitä. Mutta kai se on sama koska päätät lopettaa kun joudut sen joka tapauksessa hävijänä tekemään.

      • ei nim

        Tenniksessä on todella kova taso maailmassa,esim.Wibledonissa maailmanlistan 100.voitti Nadalin.Kerroppa missä muussa lajissa kuin tenniksessä maailmanlistan sadas voi voittaa lähes ykkösen maailmassa?


    • parempikuinsinä

      Suomen tenniksen taso on aivan surkea. Nieminen on jollain ihmeen kepulikonsteilla pysytellyt jossain top satasen kieppeillä. Puheet on silläkin jätkällä kovat, mutta teot yhtä tyhjän kanssa.

      Suomessa ei kannata tennikseen satsata, koska suomesta ei vaan kertakaikkiaan lahjakkuuksia löydy. Pipo ei vaan kestä.

    • sdadasdss

      Joo onhan se kepulikonsti olla top satasessa... Jospa se ihan tuurilla pärjää... Pelle

    • apinapässi

      niin no sinänsähän se on aika onneton suoritus että on säilyttänyt top 100 pelaajan joukossa paikkansa 10 vuotta.. tuleeko mieleen yksilölajin muita suomalaisia palloilijoita??

    • arthurs arse

      Japajaa noista kommenteista Tosiasia on, että kyseinen henkilö elättää itsensä urheilulla ja käsittääkseni liksat ovat ihan kohtuulliset ainakin tavalliseen duunariin verrattuna.

      • arthurs arse

        ...jatkoa: Jarkon ATP- rank on 42 ja tienestit jotain 5,5 miljoonan dollarin tienoilla.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2121
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1925
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1865
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1602
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1601
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1424
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1052
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      859
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      63
      833
    Aihe