Asiallinen kysymys naisille pyöräilevältä mieheltä

fillaroija

Elikkäs..olen aktiivinen harrastepyöräilijä mies ja ongelma on kun lenkit ovat kesäkuumalla säämiskähousuissa jopa 4-7h...Ihokarvat alkavat ikävästi hiertämään niin pakoroiden välissä, sisäreisissä ja valitettavasti myös sukupuolielinten ympärillä. Itse olen pyrkinyt ajelemaan höylällä sieltä mistä pystyn...sen vaan saa tehdä lähes joka päivä. Kysyisin..mikä olisi paras tapa tehdä sheivaus jolla saisi aikaiseksi pidempi aikaisen ja paremman tuloksen. Vähempi tiedän tästä asiasta ja siksi kysyn teiltä arvon naiset ..vielä kun ei ole sitä omaa rakasta joka sen tekisi....asustelen itä-suomessa ja ei ole hajuakaan tekeekö kukaan ammattilainen näitä sheivauksia meille miehille...ymmärrän kyllä hyvin, että kaikki eivät sitä suostu tekemään. Mitä nämä hoidot suurinpiirtein maksavat jos tekijä yleensäkään löytyy? Kysymys on asiallinen ja toivon, että vastaukset olisivat myös....kiittäen etukäteen!!

3

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qwiej

      Kannattaisiko mielummin vahata ne karvat. Sillä voisi olla pitkäkestoisempi vaikutus kuin sheivauksella.

      • Kannattaavahata! :)

        Yhdyn vahaukseen. Ehdottomasti kannattaa vahata. Se käy helposti kotona, ja maksat vain murto-osan kauneushoitolassa tehtävissä vahauksissa. Lopputulos on sama kuin kauneushoitolassa, ja se käy todella helposti! :) Miehet voivat käyttää samoja esim. vahaliuskoja kuin naisetkin, joten ostoksille vain!


    • fillaroija

      Kiitoksia asiallisista vastauksista....täytynee paneutua tuohon vahaukseen?? mitä se sitten onkin?? vaan jospa selviäis vielä....nuo liuskat....liekkö ihan marketista saatavilla?? tosin jostain sokerivahauksesta olen joskus kuullut...liekkö sama juttu??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      95
      2980
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      95
      2455
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      39
      2265
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      78
      2247
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1856
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1496
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1287
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1190
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1107
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1064
    Aihe