Juhlia vai pelkkää arkea vain?
Onko syksyllä suuria
festman
1657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei tuu ainaskaan mieleen. Senhän näkee sitten syksyn mittaa tuleeko mitään extempore juhlia. Monilla tuntuu olevan kesä/mökkikauden päättäjäisiä. Taitavat jotkut viettää rapujuhliakin. Löytyiskö niitä rapujuhlissa olleita...onko niissä mitään syötävää?
ei ole etkä saa kutsua
Joittenkin pienten piirien kekkereitä?
Voi jäädä kekkerit pitämättä rapurutto vienyt monista vesistöistä rapukannan.
Taidat joutua tyytymään pakastekatkarapuihin;P
Ainaski parit synttärit, omat myös.
Ei ole isoja juhlia tiedossa, vain yhdet pinete synttärit. Sen sijaan työt pitäisi aloittaa tässä syksyllä, kunhan käsky käy ja kutsu tulee. Sijaisuutta vain, mutta kuitenkin.
Pienet...miten mä en osaa kirjottaa. x)
Syksy on pelkkää arkea ja puurtamista, en pidä syksystä. Ankea vuodenaika jonka voisimme kokonaan peruuttaa. ;[
Syksy on juhlavaa aikaa. Vihdoinkin loppuu liika valo ja yöllä on pimeää. Sääsket lopettaa veren imemisen ja kesäturistit häipyvät ihan sama minne. Syksyturistit tulevat sitten kun alkaa ruska, mutta ne ovat yleensä jotain kelan ja sossun muoreja, jotka vaeltavat eteläsuomesta työuupuneina virkistymään ja enimmäkseen paarustavat kiltisti digikameroineen opastetuilla reiteillä ja ovat harmittomat. Jos eivät ole sitä, niin paikalliset äijät.. noniin.
Kolmekymppiset lähenee ja muutenkin ihan vakavissani odotan jo syksyä.
suunnilleen tältä?http://treffit.suomi24.fi/upload/images/56/b1/56b14ae831f74f5941f97979470e3a7/portrait_400x400.jpg?mtime=1337029719000
Harmi, ettet osaa linkittää..
Mutta jos saat linkkisi pelittämään, niin katson sen aamulla :)
liian myöhäistä.
No, lähetän aamulla palstalle pillunkuvani, niin heräilet..
hyi vittu,plees älä rupinen reva!
Oletko se iivari kulli ?
Tarkotatko sitä valokuvaa? Jeah. Mä.
juhlia