Säärikarvat!

BellaSs

Hei! kysymykseni koskee ihokarvan poistoon. Minä ajaan yleensä pois säärikarvat epilaattörilla, sillä kestää karvojen kasvu taas. Mutta kun ajaan ne, sattuu todella paljon! En millään löytänyt keinoa miten kipu alentuisi. Onko kellään tietoa että miten kivun voisi alentaa? tai semmosta rasvaa joka alentaa kipua. Olen kuullut että voisi käyttää EMLA-nimistä voidetta tähän tarkoitukseen, mutta en ole kovin varma että onko se oikeasti sopivaa. Auttakaa, kiitos.

2

138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epilaattori rules

      Emlaa voit käyttää jos et ole allerginen puuduttvalle aineelle.Kysy apteekista-.Pinta vaan puutuu..

    • Pitkä kokemus

      Kuinka usein ajat säärikarvasi epilaattorilla? Jos antaa karvojen kasvaa välillä täysipitkiksi ja samalla vahvoiksi, epilaattorilla ajelu sattuu lähes yhtä paljon kuin ensimmäisellä kerralla. Mikäli ajeluvälisi on pitkät niin kokeilepa seuraavalla kerralla ajelua jo silloin kun näkyy vasta pientä ja hentoa karvaa, silloin sen ei pitäisi sattua vain nipistellä. Tuolloin ajeluväli olisi 1-2 viikkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      141
      3739
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      59
      3408
    3. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      41
      3057
    4. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      152
      2929
    5. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      15
      2433
    6. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      37
      2244
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      229
      2194
    8. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      127
      1971
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      33
      1947
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      35
      1924
    Aihe