Pyöriikö BF3, Skyrim ym. pelit tällä???
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/13577/dgxrm/Asus-Essentio-CM1740-A8-3820-8-GB-1-TB-Windows-7-Home
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/13577/dgxrm/Asus-Essentio-CM1740-A8-3820-8-GB-1-TB-Windows-7-Home
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pyörii heikoilla grafiikoilla.
Tuossa ei ole kunnollista näytönohjainta. Jos löytäisit budjettiin varan kunnon näytönohjaimelle siihen päälle, niin hyvinhän sillä varmaan pelailisi.
Tai ehkä ei edes heikoilla... Tuo 6550d on kyllä ihan kelvoton grafiikan pyörittämiseen. http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon HD 6550D
Joku 560 ti tai 6870... Yms. "budjetti"-kortti tuohon tarvittaisiin.
6850*
300w virtalähde...
Älä koske siihen pakettiin. Saat uusia virtalähteenkin, jos haluat näyttiksen siihen.
Voisinkin ihan huvin vuoksi laskeskella mitä saa 550e hintaan, jos itse kasaa... Kunhan salilta kotiudun.
Kiitti hahmotelma :D
Mitäs tämä?
http://www.huuto.net/kohteet/pelikone---phenom-ii-x4_8gb_1tb_hd6850_dvd-rw-ei-hv/231151216
No kai tuolla pelaisit. Sinuna silti harkitsisin itse kasaamista, jonka voisi aloittaa siitä että kyselee lähipiiristä, lojuuko roskiin menossa olevia koneen raatoja nurkissa tai onko kukaan suunnittelmassa koneensa päivittämistä, jos vaikka irtoaisikin käytettyä prosessoria,näyttönohjainta,koteloa kaverihintaan.