ATM:n pelottelu koiralla?

Kannattaako hankkia monta isoa koiraa että voi peloitella ATmeja? Miten koirista saa mahdollisimman vihaisia?
9129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ATMeja voi pelottaa pois tehokkaimmin olemalla yli 13-vuotias nainen jonka sukunimi ei ole jpg.

Äänestä

Kyllä kannattaa. Koiria täytyy kuitenkin kouluttaa, pitää olla muutama ätmi maalitauluna (tältä palstalta löydät niitä helpoiten), jotka toimivat rosvon tavoin, eli koira opetetaan käymään kiinni epäilyttäviin henkilöihin, ja se saa palkkioksi jotakin hyvää.

Opetusjoukkona täytyy siis olla muutama aito ätmi, että koira saa hahmontunnistuksena säädettyä kohdilleen, joko ulkonäön tai hajun perusteella, tai molempien.

Äänestä
  • se saa palkkioksi jotakin hyvää.

    Saako koira pilluu?

    Äänestä

  • katkera ÄTM kirjoitti:

    se saa palkkioksi jotakin hyvää.

    Saako koira pilluu?

    ATM.n hyvä =koiran hyvä. ATM on ilmeisesti samalla tasolla koiran kanssa. Nuolee häpeissään muniaan nurkassa kun narttu ei siitä kiinnostu.

    Äänestä

  • ATM=kapinen rakki kirjoitti:

    ATM.n hyvä =koiran hyvä. ATM on ilmeisesti samalla tasolla koiran kanssa. Nuolee häpeissään muniaan nurkassa kun narttu ei siitä kiinnostu.

    Koira on ihmisen paras ystävä.

    Äänestä

Tuo on mahdollista, ainakin mamujen kohdalla toimii täällä Helsingissä. Joku sanoo että johtuisi siitä kun koirat haistaa pelon heistä, ota ja tiedä paskat housuissa ainakin heillä on kun koira tulee liian lähelle.

Olen miettinyt tuota larppaajien kohdalla kun pellet harrastavat tuota jossain metsässä niin koira vain vapaaksi.

Äänestä

Toimii. Juuri oli uutinen naisista, jotka koiran avulla karkottivat puskarunkkarin.

Äänestä

Eihän sun tartte sanoa kuin päivää, niin laskevat jo alleen.

Äänestä

Ei toimi. ATM näyttää niin alistuneelta jo valmiiksi ettei koiraa kiinnosta hyökätä sen kimppuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen kysyy tätä kirjoitti:

Kannattaako hankkia monta isoa koiraa että voi peloitella ATmeja? Miten koirista saa mahdollisimman vihaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu