Miehet pettävät koska se on niin helppoa

Ensinnäkin aina löytyy naisia joita ei haittaa se että mies on naimisissa. Toiseksi sen takia että suurin osa vaimoista antaa anteeksi. Tässä syyt miksi miehet pettävät. Jos naiset eivät menisi ukkomiesten kanssa sänkyyn eivätkä vaimot antaisi anteeksi pettäminen loppuisi.
6162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuskin loppuisi siltikään.

Äänestä
  • Vähenisi huomattavasti, kaikki on naisista kiinni. Naiset eivät tätä vastuuta tahdo ottaa vaan sysäävät kaiken vastuun miehelle. Se on itsepetosta ja pelkuruutta!

    Äänestä

Jos vaimo antaa anteeksi ei se poista sitä tosiasiaa että mies itse elää sen pettämisensä kanssa ja pystyykö mies antamaan itse itselleen anteeksi on merkittävämpää kuin se mitä vaimo tekee. Tietenkin mikäli vaimoa ei näytä haittaavan eikä se miehen pettäminen satuta ollenkaan niin tuskin miestäkään itseään haittaa? Paitsi jos se haluaisi vaimoa haittaavan?
Mutta jos se oikeasti satuttaa ja mies tietää satuttavansa ja loukkaavansa ja tietää että se pettäminen on pois sieltä omasta kotiseksielämästä voi itselleen anteeksiantaminen olla vaikeampaa varsinkin jos tunteita vaimoa kohtaan vielä on olemassa. Jos taas ei ole mitään tunteita vaimoa kohtaan ei voi kun ihmetellä miksi joku elää sellaisen kanssa josta ei välitä?
En usko vaimojen anteeksiantoon mikäli he eivät välitä pettävästä miehestään ollenkaan? Silloin kyse on jostakin muusta kuin anteeksiannosta jos vielä haluaa elää pettävän miehensä kanssa. Vaimo ei välitä eikä vaimoa näin ollen edes satuta se pettäminen.
Vaimoille oikeastaan pettäminen olisi paljon helpompaa kun tosiasiassa naiselle löytyy aina halukkaita miehiä oli aviossa tai ei ja aviomiehet eivät oikeasti ole niin kiinnostuneita vaimojensa "tubberwarekutsuista" eivätkä huomaa edes uusia kampauksia tai vaatteita alusvaatteista puhumattakaan. Miehet on iloisia kun vaimoilla on omia harrastuksia ja saavat itse rauhassa surffailla pornosivuilla sillä välin. Vaimot huomaavat miestensä häsläilyt paljon herkemmin ja näin ollen miehet jäävät kiinni helpommin ja näin ollen kaikki kuvittelevat vaimojen antavan anteeksi enemmän miehilleen kuin miehet antavat naisilleen. Tosiasiassa miehet on vaan sokeita.
Uskon vahvasti vielä että vaimon on helpompi saada ulkopuolista seksiä kuin sen miehen. Miehet joutuu vonkaan mutta vaimoilta tullaan vonkaan. Päätät vaan kenelle annat.

Äänestä

Pakko kyllä kysyä, että mites ne pettävät vaimot, jotka käyvät sinkkumiehissä? Katsos ei tää nyt iiiihan niin miehistä tämä maailman pyöriminen ole kiinni.

Äänestä

Niin löytyy niitä naisia jotka ovat salalesboja ja haluavat viedä toiselta naiselta, se tuo seksuaalista tyydytystä

Äänestä

En ole koskaan pettänyt mut seurustellessa olen saanut vaikka kuinka monia seksiin ehdotuksia. Miksi naiset ehdottelevat varatuille seksiä kun taas sinkkuna ollessa ei kukaan katso päinkään. Yks naimisissa oleva nainen ehdotteli et harrastettaais seksiä. Menin kertomaan sen miehelle kaiken ja mies otti heti eron. Teen niin myös muiden kohdalla jos varattu tulee ehdottelemaan mulle. En ikinä pettäisi tyttöystävääni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksinkertaista kirjoitti:

Ensinnäkin aina löytyy naisia joita ei haittaa se että mies on naimisissa. Toiseksi sen takia että suurin osa vaimoista antaa anteeksi. Tässä syyt miksi miehet pettävät. Jos naiset eivät menisi ukkomiesten kanssa sänkyyn eivätkä vaimot antaisi anteeksi pettäminen loppuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu