Aikoinaan tuli netin kautta tavattua ikäiseni poika Idahosta. Puhuttiin niitä näitä ja hommaa jatkettiin skypellä. Vuoden verran ollaan puhuttu vähän kaikesta ja vaikeammista/henkilökohtaisemmasta on keskusteltu hiljakseen jos ylitsepääsemätöntä on ollut. Aluksi oli niin varovaista että videochat oli sellaista ettei päätä uskaltanut näyttää. Vuoden sisällä on luottamus kohonnu ja vaikeista asioista, masentavasta/vituttavasta/muusta ongelmallisesta on puhuttu kaikessa rauhassa. käytännössä kaverisuhde jonka etäisyys on kilometreinä aika paljon mutta koneen kautta silti niin läheinen. kuukaus sitten tämä kysyi illalla mikä on kantani seksuaalivähemmistöihin. kysäisin että kuinka niin? vastasi vain että kunhan mietti mitä minä sanoisin kun joku tulisi kaapista ulos. totesin että kyseessä olisi silti sama kaveri kun ennenkin. muutama päivää myöhemmin meillä oli videopuhelu jossa kysäisin sitä toissapäiväistä homokeskustelua. Yhtäkkiä kaveri katkaisi videon eikä vähään aikaan kuulunut mitään. tuntia myöhemmin kun olin käyny saunassa oli jättänyt viestin jossa ensimmäinen lause oli 'i am gay.' samassa viestissä kysyi että pysyykö ystävyytemme ennallaan tästä huolimatta. laitoin vastauksen että kyllä kyllä, ei siinä mitään. kello on idahossa 8 jäljessä suomen utc 2 vasten. näin ollen yöllä tuli vastaus jossa kertoi minun olevan ainoa joka tietää hänen homoudestaan. hieman myöhemmin tuli online-keskusteluun. juttelimme normaaliin tapaan paitsi että kaveri vaikutti vähän pirteämmältä ja iloisemmalta kuin aiemmin. ehdottaessani videochättiä tuli vastaukseksi 'i don't know...i am kinda embarassed cuz i kinda like you'. 4n aikaan aamusta kerroin olevani väsynyt ja ilmoitin painuvani veke. sain vastaukseksi Good Night. onko tämä kaveri jotenkin jännästi kiintynyt minuun? Ja mitä mahtaa sanoa jos paukautan pöytään faktan siitä että en ole itsekään sen heterompi.
Onhan tuo sikäli kiva että joku jaksaa näinkin apean ja tylsän harmaan ihmisen kanssa pitää yhteyttä. Ja itellenikin tuli sellanen fiilis että onhan tuo sikäli söpöä kun poika jaksaa kokonaisen valtameren yli välittää kalpeasta tylsästä suomalaisesta.
From America
pippuripihvi14
0
123
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093