Tervetuloa raitiolinja 9 avajaisiin

Helsingin ydinkeskustaan reitillä Pasila - Jätkäsaari - Länsiterminaali.

Ei mitään tarjoilua. Juokaa omianne.
551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Le gusta.

Äänestä

Onks matka edes maksuton?

Äänestä

Vuan pitteepä käyvä kokeilemassa tuota. Ihan niinkun kävin kokkeilemassa Lehtisellä iha oekeeta posliinija ku ekan kerran isolla kylällä kävin.

Äänestä

Missäs päin tää on?

Äänestä

Ysi on kolissut jo ties miten kauan raiteillaan. Sä informoit vain pikkupätkästä peräpäässä.


(naurua)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mat kusta ja kirjoitti:

Helsingin ydinkeskustaan reitillä Pasila - Jätkäsaari - Länsiterminaali.

Ei mitään tarjoilua. Juokaa omianne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu