naikkonen oli ajanut mäntyyn päissä hetas auton poliisin kohdalla.
kuka
%%%%%%%%
16608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ei ollut paikallinen
kyllä oli ihan paikallinen, ihan keskikylältä vielä.
ei paljon peota ei ainakhaan paljon
kamarissa valvottu, suviöitä ihania?
hih, mikä nimivinkki, vaikea arvata
niinhän se kuulemma oli suviyönä elökuun iltana ja homeliiti laulaa kun isä on työssä ja puuta kaatuu yössä.
tietysti se oli rattijuoppo taas.
taas olis pari rattijuoppoa jäänyt kiinni. että olisko nimi vihjeitä antaa.
Paras uutinen pitkään aikaan ,,jhyvä poliisit , lisää vain ratsioita
Totta ja vahtimaan kun Hetassa sulkemisen aikaan poromiehet lähtee humalassa
ajelemaan kelekoilla ja autoilla kotia kohti siihen aikaan virkavalta vahtiin niin saadaan ratti ja kelkka juopot kiinni tästä olen aina kirjoittanut
Mitäs väliä sillä on jos itse ajelee puihin mutta aiheuttaa muille vahinkoa
itse jos loukkaantuu mitäs sillä väliä itseaiheutettu romuautosta niin väliä olekaan
vanhapaskaauto olis vaan tullut pahenpaa jälkeä loppus humalassa ajo
Yleensä kyllä kärähtäneet on lantalaisia!Poromiehillä on varaa ajaa takseilla!
sulla se on hyvät uutiset vähissä. minusta se olis hyvä uutinen jos ketään ei olis jäänyt kiinni.
jaa että rattijuopot sais jatkaa matkaansa ? aika oudosti ajattelet ,,taidat kuulua kastiin , Aina se on hyvä uutinen kun rattijuoppo kärähtää.
ei väärin jos kukaan ei aja päissä ei kukaan jää luonnollisesti kiinni.
eilen 2 tänään 1 huolestuttavasti kaverit vähenevät. tällä tämän päiväsellä kaverilla ei ollut ees ajokorttia kukahan sekin lienee.
Kiitos poliisipartion toivottavasti he partioivat koko kunnan alueella. Palojoensuun kevyenliikenteenväylällä ajetaan moottorikelkoilla haluaisin varmuuden saako siinä ajaa. mielestäni on sallittu vain mopoille. joita ei meidän kylällä pitäisi olla.PELOTTAA ja kun saataisiin aurauskalusto vielä liikkeelle, että vanhukset ei tarvitsisi mennä valtatielle kuka on vastuussa. tiedosta kiitollinen.