Miksi naiset ette pukeudu seksikkäästi?

Mikä teitä vaivaa? Ettekö ymmärrä, että emme me miehet ole kiinnostuneita teidän saavutuksistanne ja pankkitilinne saldosta? Tekisitte meidät onnellisiksi jos vain suostuisitte näyttämään hyvältä ja pukeutumaan seksikkäästi. Unohtakaa nyt jo se oma mukavuus ja ymmärtäkää, että teidän arvonne on lähes yksistään panettavuutenne varassa.
22431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ai, minun ex-miestäni kiinnosti nimenomaan pankkitilini saldo ja saavutuksieni kehuskelu kavereille. Niin että jos puhuisit vain puolestasi, etkä koko sukupuolesi puolesta. Vai tarkoitatko me miehet -ilmaisulla itseäsi ja kaveriasi jotka olette puutteessa?

Äänestä
  • Kaikkia miehiä kiinnostaa vain naisen ulkonäkö ja seksikkyys. Tietysti jos sinun ulkonäkösi on sellainen, että sitä ei edes vaatteilla paranneta, niin sitten joutuu tyytymään pankkitiliin ja saavutuksiin.

    Äänestä

Miksi pitäisi haluta tehdä teidät onnellisiksi? Minulle on ihan sama, laulattaako teitä vai vietättekö tämänkin perjantai-illan keskustelupalstalla ruikuttamalla.

Äänestä
  • Pitäiskö lähteä "baanalle" niin kuin muutkin tosiurokset? Bilettääkö hei, baila baila?

    Äänestä

  • Olet elävä todiste siitä, että tällä palstalla kirjoittelee vain vanhat ja lihavat naiset.

    Äänestä

  • katoppa kurppaa kirjoitti:

    Olet elävä todiste siitä, että tällä palstalla kirjoittelee vain vanhat ja lihavat naiset.

    Esitäpä meille nyt väitteesi perusteet eli ne todisteet. Katsotaan sitten yhdessä, kannattaako sinun tuhlata aikaa niin vaikeaan puuhaan kuin ajattelemiseen.

    Äänestä

  • katoppa kurppaa kirjoitti:

    Olet elävä todiste siitä, että tällä palstalla kirjoittelee vain vanhat ja lihavat naiset.

    Kyllä kuule on moni nainen ihan samaa mieltä. :) Suurin osa uskoisin. Eikä todellakaan ''lihavat ja rumat'' vaan ihan normaalinnäköiset naiset. Etkö lukenut jo sitä iltalehdenkin juttua missä urheilijanaiset sanoivat ulkonäkökritisoijista että ´´emme me ole täällä näyttääksemme hyvältä, vaan saavuttaaksemme jotain´´. Tyhjäpäitä on ne naiset jotka vain ulkonäöstään välittää. :) Tyhjäpäitä on myös ne miehet, jotka vain ulkonäöstä välittää :) Kyllä ihmisyyteen kuuluu muutakin kuin ulkokuori.
    - Äläkä ala vetää äärimmäisiä johtopäätöksiä, en edelleen väitä että siitä ulkonäöstä ei pitäisi välittää mitään, vaan että jos ei mistään muusta välitä niin on oikeasti idiootti.

    Äänestä

  • Kyllä paska toisen tuntee. Pitäis laittaa nää jutut sun fb-sivulles. Mitähän kaveris sanois?Ne kamutytöt?

    Äänestä

  • Reikä=reikä=reikä: äiti se on sinutkin kasvattanut!! Isästä ei ole varmaan ollut paljon apua koska olet noin kielteinen naisia kohtaan. Olet varmaan just niitä tyyppejä jotka panee ja luulee vielä olevansa miehistä paras. Sitä saa mitä niittää...

    Äänestä

Itse asiassa jokseenkin kaikki käytännön esimerkkitapauksetkin puhuvat sen puolesta että juuri näin naiset arvottuvat miesten silmissä.
Meidäön naisemme vaan jostain syystä haluavat inttää, että nimenomaan heidän 'kporvien välisssään' on jotain tavattomia ajatusaarteita joihin miesten tulee ihastua. Niin, ja vain naisten silmissä älykkäät miehet osaavat näihin naisten päissä oleviin juttuihin oikealla tavalla ihastua.

Äänestä

Let the Carnal Evolution begin and the Masculine Mayhem start.

Not-So-Gentlemen, ignite your mojos.

Äänestä

Ai ,etta tulisitte miehet Kiinaan, meinaan taa on pornoa jos mika, tytot pukeutuu aarimmaisen seksikkaasti, rintsikat nakyy lahes kaikilta ikaan katsomatta lapi, tiukka minihame,korkkarit, ja tietty Aasialainen ulkonako, kroppa...taydellisyytta. Itse ainakin pidan. Tyykkkaaaa kovasti ja pojat/miehet, tytot taalla tykkaa lankkarimiehista/pojista. Tiukkaa lihaa eika mitaa suomilaskia, turvonnutta hylkeenrasvaa. Tulkaa tanne! jos ette oo tyytyvaisia kumppaniinne. Ei valia ulkonaolla, vaikka olisit ruma normi suomalainen sillisilma niin saat naista, ei tarvii mietiii kun vaan populaatiota taalla, mee vaikka keskikiinaan, ei lankkareita ja hiomattomia timantteja loytyy 23 tusinassa. Takaan taman.

Yksi elama, ota riski!

Äänestä

vastaus on aloittajan nimimerkissä. Ihana olla rauhassa sellaisilta.

Äänestä

Jotkut ei, mutta monet kyllä pukeutuu.

Äänestä

Juuri siksi, ettei tarvitse kärsiä ei-toivotusta seurasta, huutelusta, tuijotuksesta... Se on kuvottavaa! Joskus näitä joutuu sietämään vaikkei edes olisi seksikkäästi pukeutunut. Huonotapaisia öykkäreitä täällä Suomessa riittää niin paljon! Sekä kantaväestöä että maahanmuuttajia. Minä en yksinkertaisesti uskalla lähteä yksin liikkeelle seksikkäissä korkkareissa ja kivasti istuvissa vaatteissa, vaikka sellaisia omistankin ja niistä pidän! Ne mukavat ihailevat katseet ja hymyt eivät riitä korvaamaan sitä haittaa, minkä saa rapajuoppojen ja muiden itsekontrollia omaamattomien toimesta kärsiä. Mieluummin kuljen omassa rauhassa mitäänsanomattomissa tylsissä ja kaikkea muuta kuin seksikkäissä vaatteissa, vaikka harmittaakin :(

Äänestä

Ettekö te miehet tajua taas sitä ettei meitä naisia kiinnosta mikä teitä kiimakulleja kiinnostaa.

Äänestä

Jaa, no en tiiä mitä naisia oot tavannut ja mitä pidät seksikkäänä, mut eipäs yleistetä taas! Ei kaikki.

Äänestä

Miksiköhän taas kerran täällä ei toimi peukutukset kuin muutamien kommenttien kohdalla????

Äänestä
  • Tulipa testattua.

    Äänestä

Nokun on pedofiilien uhri, niin sitä pikemminkin pukeutuu miesmäisesti, ettei herättäisi seksuaalista kiinnostusta, jota siis on tullut kohdattua sairaalloisessa määrin.

Äänestä

Koska ei kiinnosta pukeutua.

Äänestä

Voi sinua sokeaa miestä. Koko ajan kaduilla kävelee vastaan typyjä joiden tissit pursuilee ulos paidoistaan etkö muka huomaa? Voit hakea netistä lisää seksikästä katseltavaa halutessasi mutta luulisi ja oikeasti kärsineen inflaation tuo seksin ylitarjonta? Ennen vanhaan miehet osasivat iloita pelkistä sääristä jotka vilkkuivat hameen alta kun muuta ei juurikaan kaduilla näkynyt. Taisi olla silloin parempi mielikuvituskin miehillä?
Tosiasia on kuitenkin että tämän päivän fiksuja naisia ei liiemmin kiinosta kaltaistesi miesten kiinnostukset ja onnellisuudet. Kyllä teille löytyy sitä tarjontaa ihan riittämiin. Lopeta ruikuttaminen ja nylkytä vaikka pöydän jalkaa. Fiksujen naisten arvo lähtee ihan muista asioista kuin sinun läpätyksestäsi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Himokas mies kirjoitti:

Mikä teitä vaivaa? Ettekö ymmärrä, että emme me miehet ole kiinnostuneita teidän saavutuksistanne ja pankkitilinne saldosta? Tekisitte meidät onnellisiksi jos vain suostuisitte näyttämään hyvältä ja pukeutumaan seksikkäästi. Unohtakaa nyt jo se oma mukavuus ja ymmärtäkää, että teidän arvonne on lähes yksistään panettavuutenne varassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu