Palstalla on puhuttu Orimattilasta ja tässä näette miltä siellä näyttää - Eli pikkuinen on Topin ja monen muun kotikylä.
Tuosta 4,15 kohdasta kun aloittaa katselun niin jää turhaa osaa pois
http://www.youtube.com/watch?v=5mjejEj12dA
Tuosta 4,15 kohdasta kun aloittaa katselun niin jää turhaa osaa pois
http://www.youtube.com/watch?v=5mjejEj12dA
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onneton mesta....melkein kuin DDR:ssä olisi.
Täydellinen luuserikylä. Täältä ovat kaikki jotka vain pääsevät lähteneet pois heti koulujen tai intin jälkeen.
Tänne jääneet ovat niitä jotka eivät pois täältä pääse - maatilojen jatkajia ja saamattomuuksia joista ei ole mihinkään.
Pakkohan tuolla on mennä käymään jossain välissä. Orimattilahan tuntuu olevan palstan kuumin paikkakunta.
Käy, mutta älä jää.
Orimattila by night = valoen välkettä vai taksin katolla vilkkuu yön ainoa valopilkku
Pienihän se on, mutta aika pieniä ne on kaikki kylät Orimattilan ympärilläkin. Ei Lahtikaan mikään niin suuri kaupunki ole. Tai asuessani ainakaan suureksi kokenut. En kyllä vieläkään.
Kehräämön tilan käyttäminen liiketiloiksi oli kyllä ihan hyvä ajatus. Eihän se mikään viehättävän näköinen rakennus ole päällepäin, mutta hyvin sinne on saatu liikehuoneistoille viihtyisät tilat.
Mä olen viihtynyt Orimattilassa aina maalla enemmän, kun kylällä. Mitä asumiseen tulee.
Tää videon "selostaja" tekee vielä äänellään/jutuillaan Orimattilasta komediaa.