TARU SORMUSTEN HERRASTA

mikä on se biisi joka soi kaksi tornia leffassa ja siinä jackassin alussa kun ne ryllää sillä isolla ostos kärryllä
8665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

....se sama biisi kummassaki lehwassa????

Äänestä

Katselin noita soundtrack sivustoja ja millään sivustolla ei ollut samaa raitaa sekä Two Towersin että Jackass:in soundtrackillä.

Mutta voisko biisi olla Carl Orff - Carmina Burana, O Fortuna?

Äänestä
  • Carmina Burana ei soi missään vaiheessa Two Towerssia, kaikki musa on Howard Shoren säveltämää.
    Ehkä joku kuorosessio kuulostaa samalta ja kysyjä samaisti ne.

    Äänestä

Kahdessa Tornissa soi aika monikin biisi... Saisko hieman tarkennusta, että missä kohtaa ko. elokuvaa on tämä kysytty kappale?

Äänestä
  • Minkä lainen se kappale on... Mää kyll luulen (en oo sitt varma) tietäväni tuon kappaleen ja sitä ei tosiaankaan (tietääkseni) löydy kummaltakaan levyllä... Mutta noissa trailereissa kyllä se soi taustana, mutta että elokuvassa niin siitä en oo varma. (muistaisimpa edes tuon kappaleen nimen!).

    Äänestä

  • vampire kirjoitti:

    Minkä lainen se kappale on... Mää kyll luulen (en oo sitt varma) tietäväni tuon kappaleen ja sitä ei tosiaankaan (tietääkseni) löydy kummaltakaan levyllä... Mutta noissa trailereissa kyllä se soi taustana, mutta että elokuvassa niin siitä en oo varma. (muistaisimpa edes tuon kappaleen nimen!).

    no en ny ihan varma olikose siinä two towersin vai sormusten ritareissa, mutta ainakin se soi siinä jackassin alussa.

    Äänestä

  • jackassssssss kirjoitti:

    no en ny ihan varma olikose siinä two towersin vai sormusten ritareissa, mutta ainakin se soi siinä jackassin alussa.

    Katoin Jackassin ja siinä alussa soi tuo Carl Orff - Carmina Burana O Fortuna

    Äänestä

  • windy city kirjoitti:

    Katoin Jackassin ja siinä alussa soi tuo Carl Orff - Carmina Burana O Fortuna

    Kiitos kiitos !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jackaassssss kirjoitti:

mikä on se biisi joka soi kaksi tornia leffassa ja siinä jackassin alussa kun ne ryllää sillä isolla ostos kärryllä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu