Keskustelua siitä että missä on hyviä golfkenttiä. Itse olen Turussa Aura golfin jäsenenä ja se on mielestäni oikein kaunis ja hyvä kenttä. Aurinko golf on myös hyvä ja Harjattulan kenttä. Kertokaas mielipiteitänne. :)
Golf-kentät
Golffari
8840
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Any golf course is better than no golf course.
White beach golf pärnu. Erittäin hyvässä kunnossa. klubirakennus ei vastaa kentän kuntoa millään lailla. Ei kannata masentua kun näkee klubin. paarmoja ja hyttysiä jos ei tuule. Älä yövy rannamajassa vaan keskustassa.
Itse suosittelen lämpimästi Linna golfia ja sen lähistöllä sijaitsevaa Tawast golfia
Kastelholmin kentät ahvenanmaalla. komeimmat mitä oon koskaan nähnyt ja hyvin hoidetut.
Hämeenlinnasta löytyy kolme huppu hienoa ja hyvää kenttää Linna Golf, Tawast golf ja everst golf näiden lisäksi 9 reikäiset hattula ja hugo. Mutta kyllä huomaa linnalla jo tason kävellessä sisään 90e kierros
Revontuli Golfissa Hankasalmella upeat maisemat järvelle kentän korkeimmalta kohdalta.
Itse omia lemppareita Suomessa muun muassa Pickala Golf & Vihti Golf 🏌🏼♀️ Täältä voi lukea lisää golfkentistä https://nordic.golf/golf-kentat/
Kyllä mä kannatan Pickala golfia, on ainoa Suomessa missä kolme täyttä kenttää! Siinä tulee vaihtelua?