Seurustelin poikaystäväni kanssa 10 kuukautta ja tuona aikana petin kumppaniani kahdesti, mutta asia oli selvitetty, ainakin luulin. Olin tottunut suhteessa itsestäänselvyyteen ja oletin että asiat menevät omalla painollaan, toisin kävi. Suhteessamme riideltiin paljon, ihan turhista asioista mutta aina saatiin sovittua. Ikävöin häntä joka sekunti ja halusin suhteestamme pitkän. Nyt yhden mitättömän riidan päätteeksi hän ilmoitti että ero olisi parempi vaihtoehto. Olen yrittänyt itkeä häntä takaisin ja sain uuden mahdollisuuden mutta sitä ei kestänyt kauaa koska hän ei pysty enää. Tiedän kuitenkin että tunteet ovat molemminpuoliset ja olen oppinut omasta käytöksestäni paljon, vaikka ei tuo 10 kuukautta pitkä ole mutta taustalla monen vuoden ystävyys. Mitä mieltä, olisiko mitään mahdollisuutta ajan kanssa palata yhteen? Hän on kuitenkin rakastanut minua 4 vuotta ja haluaa auttaa nytkin läpi vaikeiden aikojen. Mitä tämä on?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En usko, että onnistuu. Jos oot pettänyt kuitenkin KAKSI kertaa, niin et sä kykene uskollinen olemaan kuitenkaan.
Poika ei luota suhun enää yhtään. Mistähän johtuisi? Hän ei halua elää epävarmuudessa, vaikka miten rakastaisi sua. Fiksu miehen alku.
Ei kannata, kerron kokemuksesta. Jos pettää, ei rakasta toista. En usko että rakastat tuota miestä ja tosiaan puhun kokemuksesta - olimme yhdessä vuosia, ja petin sinä aikana useamman kerran, mies antoi anteeksi mutta lopulta tietenkin erosimme, ja jälkikäteen tajuan että suhde oli alusta asti tuhoon tuomittu. Minun rakkauteni ehkä jossain vaiheessa oli aitoa, mutta mies ei koskaan rakastanut minua ja "kostin" sitä pettämällä..
Ottaisin erään pettäjän takaisin heti, jos saisin mahdollisuuden.
En sen takia, että en arvostaisi itseäni, vaan sen takia, että hänen kanssaan olin kaikista onnellisin.