Mitä arvon punkkarit teitte Pussy Riotin hyväksi?

huonolta näyttää

Järjestettikö mielenosoituksia Venäjän lähetyksen edessä tai kadunvaltauksia tehtaankadulla Venäjän lähetyksen edessä? Te ette ole punkkareita. Timo Soini muuten on! Hän uskaltaa sanoa ja seistä sanojensa takana
Miten osoititte mieltä Urpilaista ja Kataista vastaan kun he lupasi koko maan kaikki rahat huuhaa Etelä-Euroopalle?. Jälleen kerran. ETTE MITENKÄÄN.

9

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • okei nyt sitten

      Timo Soini on vielä punkkarikin kun oman maan punkit nynnyilee.

    • terveys? jaa-a

      Kaiken muun lisäksi ( ja se ei ole mitenkäänalempiarvoista) Timo hoitaa oppositiojohtajan tehtävät voimiensa mukaan.

    • NYT RIITTI

      Emme mitään vai tekikö joku. VOI PERKULES. Poliittisen puolueen mies hoitaa punkkarienkin hommat. HÄPÄISY

    • soini ja punknuoriso

      Muistan viel' 70-luvun ja 80-luvunvaihteen SILLOIN OLI PUNKHENGEE JOKAPUOLELLA. Taitaa Soini ollakin sen ajan lapsi. Hyvä asenne miehellä.

      • punk is dead Suomess

        Soini todellinen punkkari Suomessa. Arvostelkaa Stuibia herrantähden. Arvostelkaa demareita herre good. Nyt Teitä kaivataan. Missä Te olette?


    • menkää lujaa

      Todellinen punkkari Timo Soini. Mitä tekivät valtapunkit Pussy riotin puolesta? Ei mitään. Ajatelkaa. Ei mitään?

    • oliko näin?

      Ette tehneet kerrassaan mitään. Oliko näin?

    • Nyt toimii Tuomioja

      On Vain se yksi vasemmistolainen vanha. Tuomioja 60-lukulainen tukee Pussy Riotin esiintymistä. HUom! Muut Suomessa ei. Soini joukkoineen vetäytyi Normandialinjan suojiin.

    • Noleftnorrite

      Tommoset lännen rosvokapitalistien agendaa ajavat kätyrit ja käsikassarat ei paljoo ansaitse tukea

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      89
      1839
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1703
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      292
      1470
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1379
    5. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      957
    6. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      957
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      70
      937
    8. 66
      914
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      901
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      52
      888
    Aihe