NYT HALPOJA RENKAITA LIETTUASTA ??

KITKAA...KITKAA

Poliisi on saanut kiinni kaksi liettualaista rikollisryhmää, joiden epäillään varastaneen renkaita lähes 400 000 euron arvosta.

Rikollisryhmien epäillään iskeneen tänä ja viime vuonna lukuisiin rengasliikkeisiin Länsi-Suomessa.

Toinen ryhmä anasti kesäkuussa Salosta Meriniityn teollisuusalueelta renkaita yli 200 000 euron edestä. Poliisi sai viisi liettualaista miestä kiinni Turun ja Helsingin välisellä moottoritiellä, jossa he olivat liikkeellä rengaslastin kanssa.

Ryhmän epäillään iskeneen rengasliikkeisiin myös Kokkolassa ja Ylöjärvellä. Kokkolasta varastetut, 120000 euron arvoiset renkaat ovat edelleen kateissa.

Toinen ryhmä jäi kiinni elokuussa Helsingin satamassa. Poliisi pidätti kaksi liettualaismiestä, joiden epäillään varastaneen renkaita Porista ja Salosta.

(MTV3 - STT)

0

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        67
        2395
      2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        66
        1377
      3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        73
        1177
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        4
        1107
      5. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        79
        835
      6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        19
        780
      7. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        43
        668
      8. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        82
        660
      9. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        24
        638
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        616
      Aihe