Nii mistä? Ikää on jo 20 vuotta enkä ole koskaan ollut parisuhteessa tai ei ole koskaan ollut mitään 'säätöjä'.
Ja ei, en ole mikään sotanorsu tai niin ruma ettei kestä katsoa, en polta enkä juo. Alkaa pikkuhiljaa alkaa tympimään tämä jatkuva yksin oleskelu.
Niih.
Mistä niitä nuoria miehiä löytää
5
245
Vastaukset
- zfgfjdhj
sanoisin että sinulla on VASTA ikää 20 vuotta ja elämä edessä.Kun kerran olet fiksu ettet juo tai polta,niin sinun kannattaa etsiä kundeja sellaisista pakoista jossa liikkuu kundeja jotka eivät pahemmin juo tai polta.Urheilutalot,liikuntapaikat jne siellä ne fiksut kundit hengaavat ja odottavat sinua.Oletko kenties ujo vai miksi ei ole ollut "säätöjä"?
- 2+10
Itse olen 23-vuotias mies enkä minäkään ole koskaan seurustellut eikä ole ollut säätöjä. Seksiä olen harrastanut vasta kerran elämässäni sekin vasta aivan lähiaikoina. Syynä omaan menestymättömyyteeni näissä asioissa on aivan järjettömät mittasuhteet saanut ujous. Eipä siitä toisen ihmisen seurassa olemisesta tule oikein mitään jos on ihan liian ujo. Läheisyyskin tuntuu todella vaikealta asialta vaikka sitä seksiä tekee mieli enemmän kuin mitään muuta. Sanoisin että tuo 20-vuotta ikää ei ole vielä mitään. Tai jos näin on niin sitten minä olen jo aivan vanhus ja itsekin auttamattomasti myöhässä näissä asioissa.
Tuosta kun kuluu vielä joku 5 vuotta ja jos siihen mennessä ei ole ollut mitään niin sitten ehkä kannattaa jo pikkuhiljaa alkaa vähän huolestumaan. Tosin itsekin olen kyllä ollut jo ainakin vuoden huolissani omasta tilanteestani ja syytä varmaan ollakkin ainakin näin miessukupuolen edustajana. - Noir
Minä olen 21-vuotias nainen, enkä ole koskaan seurustellut. En ole myöskään seksiä harrastanut saati suudellut ketään. Joten älä huoli. On meitä muitakin :P
Ja minäkään en ole lihava. Olen hoikka ja omaan ulkonäkööni tyytyväinen. En polta enkä juo. - carambola87a
Te olette hyvää vauhtia jäämässä yksin. Katsokaapa teoriaani http://keskustelu.suomi24.fi/node/10849022 ja kertokaa miltä osin tuo pätee tilanteeseenne?
Vähän samassa tilanteessa ollaan, mutta mulla on yksi "teini"suhde takana. Omista sosiaalisista piireistä ei löydy niin helposti sellaisia, johon voisi ottaa syvempää kontaktia. Netti (ei tosin tämä sivusto) on auttanut jonkin verran. Kaippa pitäisi joku uusi harrastus löytää että uusia tuttavuuksiakin löytyisi.
Sanoisin, ettei ulkonäkö ole ongelma kuin vasta aivan viimekädessä. Jos ajattelee olevansa tarpeeksi menevä, niin mikäs siinä. Sellaiset jotka kauhistuvat jo katsoessa eivät ole oikea kohde aloittaa. Tuntuu vain, että ei saa sitä syvempää yhteyttä niihin, jotka kiinnostaisivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?543138Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n552335Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari752230Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa1062146Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä262098Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh711858Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971613Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http591374Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1411331Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1761200