Mistä niitä nuoria miehiä löytää

Sateenlasittaja.

Nii mistä? Ikää on jo 20 vuotta enkä ole koskaan ollut parisuhteessa tai ei ole koskaan ollut mitään 'säätöjä'.

Ja ei, en ole mikään sotanorsu tai niin ruma ettei kestä katsoa, en polta enkä juo. Alkaa pikkuhiljaa alkaa tympimään tämä jatkuva yksin oleskelu.

Niih.

5

239

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zfgfjdhj

      sanoisin että sinulla on VASTA ikää 20 vuotta ja elämä edessä.Kun kerran olet fiksu ettet juo tai polta,niin sinun kannattaa etsiä kundeja sellaisista pakoista jossa liikkuu kundeja jotka eivät pahemmin juo tai polta.Urheilutalot,liikuntapaikat jne siellä ne fiksut kundit hengaavat ja odottavat sinua.Oletko kenties ujo vai miksi ei ole ollut "säätöjä"?

    • 2+10

      Itse olen 23-vuotias mies enkä minäkään ole koskaan seurustellut eikä ole ollut säätöjä. Seksiä olen harrastanut vasta kerran elämässäni sekin vasta aivan lähiaikoina. Syynä omaan menestymättömyyteeni näissä asioissa on aivan järjettömät mittasuhteet saanut ujous. Eipä siitä toisen ihmisen seurassa olemisesta tule oikein mitään jos on ihan liian ujo. Läheisyyskin tuntuu todella vaikealta asialta vaikka sitä seksiä tekee mieli enemmän kuin mitään muuta. Sanoisin että tuo 20-vuotta ikää ei ole vielä mitään. Tai jos näin on niin sitten minä olen jo aivan vanhus ja itsekin auttamattomasti myöhässä näissä asioissa.

      Tuosta kun kuluu vielä joku 5 vuotta ja jos siihen mennessä ei ole ollut mitään niin sitten ehkä kannattaa jo pikkuhiljaa alkaa vähän huolestumaan. Tosin itsekin olen kyllä ollut jo ainakin vuoden huolissani omasta tilanteestani ja syytä varmaan ollakkin ainakin näin miessukupuolen edustajana.

    • Noir

      Minä olen 21-vuotias nainen, enkä ole koskaan seurustellut. En ole myöskään seksiä harrastanut saati suudellut ketään. Joten älä huoli. On meitä muitakin :P

      Ja minäkään en ole lihava. Olen hoikka ja omaan ulkonäkööni tyytyväinen. En polta enkä juo.

    • carambola87a
    • Vähän samassa tilanteessa ollaan, mutta mulla on yksi "teini"suhde takana. Omista sosiaalisista piireistä ei löydy niin helposti sellaisia, johon voisi ottaa syvempää kontaktia. Netti (ei tosin tämä sivusto) on auttanut jonkin verran. Kaippa pitäisi joku uusi harrastus löytää että uusia tuttavuuksiakin löytyisi.

      Sanoisin, ettei ulkonäkö ole ongelma kuin vasta aivan viimekädessä. Jos ajattelee olevansa tarpeeksi menevä, niin mikäs siinä. Sellaiset jotka kauhistuvat jo katsoessa eivät ole oikea kohde aloittaa. Tuntuu vain, että ei saa sitä syvempää yhteyttä niihin, jotka kiinnostaisivat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      143
      3281
    2. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      5
      2824
    3. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      10
      2518
    4. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      45
      2204
    5. Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      22
      2046
    6. Uus terveysassema

      Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma
      Kuhmo
      11
      2041
    7. Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?

      Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.
      Ikävä
      13
      1297
    8. Nainen oletko koskaan miettinyt että jos

      Voitaisiin tutustua ikään kuin uudestaan
      Ikävä
      74
      1221
    9. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä

      ”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole
      Maailman menoa
      16
      1190
    10. Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!

      🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S
      Maailman menoa
      206
      1134
    Aihe