Onko jotain partavettäsi kehuttu?

Tai naisilla hajuvettä? Jos, mitä siitä sanottiin ja mikä oli tuoksun nimi?
25131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Mummiähen menovettä on kehuttu ko ostin sille Yyv Roseelta transattia. =O) Halapoo ol.

*hykertellöö tyytyväisnä*

Äänestä

Lagerfeld Classic :) Kehuja?

Äänestä
  • En uo haistana mu varmana hyvvää. =O)

    Äänestä

  • voopottaja kirjoitti:

    En uo haistana mu varmana hyvvää. =O)

    En nyt hyvyydestä tiiä :)

    Äänestä

Eikös partavedet oo jotain keski-ikäisten höyryjä? Vai osaako miehet(kin) käyttää "hajuvesiä"?
On kehuttu, mutta ei siis partavettä, koska mua ei mummot ja ukit haistele. Tuoksun nimi on/oli New York (from Playboy)

Äänestä

Viimeks kehuin jotain nimeltään "Millon dollars" tyylistä partavettä, en muista tarkkaa nimeä. Oli niin hyvä tuoksu, että meni pää ihan sekaisin ja jalat alta :D

Sitä vois kyllä haistella 24/7.

Samaten yks legenda tuoksu on ollut black ferrari.

Äänestä
  • Kaskun ei BMW tai AUDI :DDD

    Äänestä

  • Jösses!
    Toi Black Ferrari on noista Ferrarin tuoksuista paras. Eikä edes kovin kallis. Sporttisille tyypeille aika legenda juu :)

    Hugo Bossista en oo ikinä tajunnut. Siis sitä että miten se tuntuu toimivan aina.

    Jos menee pää sekaisin ja jalat alta niin mulle kanssa sellaista tuoksua :O

    Äänestä

  • deft kirjoitti:

    Jösses!
    Toi Black Ferrari on noista Ferrarin tuoksuista paras. Eikä edes kovin kallis. Sporttisille tyypeille aika legenda juu :)

    Hugo Bossista en oo ikinä tajunnut. Siis sitä että miten se tuntuu toimivan aina.

    Jos menee pää sekaisin ja jalat alta niin mulle kanssa sellaista tuoksua :O

    Hahah.

    Everlastin dödö oli kans aika jees, tuli tässä mieleen. Hugo Bossit ei koskaan oo tehneet erityistä vaikutusta minuun.. :( Tai muistan jonkun käyttäneen sitä kyllä, mutta ei käryäkään miltä se tuoksui.

    Ton Black Ferrarin sentään muistan vielä 6-7 vuoden jälkeen.

    Äänestä

  • UPDATE_9971250 kirjoitti:

    Hahah.

    Everlastin dödö oli kans aika jees, tuli tässä mieleen. Hugo Bossit ei koskaan oo tehneet erityistä vaikutusta minuun.. :( Tai muistan jonkun käyttäneen sitä kyllä, mutta ei käryäkään miltä se tuoksui.

    Ton Black Ferrarin sentään muistan vielä 6-7 vuoden jälkeen.

    Everlastin dödö on vähän niin kuin käänteinen Axe; pitkäkestoinen ja härskiintymätön. Luulemma.
    En sitten tiiä mitens Axen Dry-mallisto vertaantuu. Ei kuitenkaan tuotteena auta epäsäännöllisen säännöllisesti liikunnallista ihmistä joka tapaa hikoilla liikunnan jälkeen.

    Ahas! Hugo Bossit (ainakin ne pallopurnukat) on semmoisia päänsärkypommeja ettäh... :D
    Jostain kumman syystä mun trendikkäästi modernit miespuoliset kaverit tykkää käyttää niitä miltei joka mestassa. Eikä kertaakaan ole kukaan nokkaansa nyrpistellyt sille tuoksulle.

    Äänestä

Juu Lauraa on joskus kehuttu hyväksi tuoksuksi ja sambaa sitä sinistä. :)

Äänestä

Mun muru käyttää vaan Tummelia :)

Äänestä

Ilman tuoksuja, kiitos.

Äänestä
  • ....plussa.... =)

    Äänestä

On kehuttu. Tilaisuudesta riippuen käytän Legerfeldia tai Esprintiä.

Naiset on lähinnä kehunu nuuhkaisemalla ja toteamalla, että 'ooooohhhh' tai 'uuuuuhhhh'.

(naisilla tarkoitan lähinnä vaimoani, ei mua muut naiset muutenkaan kehu)

Äänestä

Oma mieheni käyttää Diesel merkkistä "hajuvettä". Sellainen sininen nyrkki -pullo :) On muuten hyvä, ai että :)

Äänestä

Kyllä on kehuttu.
Enpä kerro nimeä kuka kehui.

Äänestä

Partavesistä ollut lähiaikoina huonoa kokemusta.. Hmm.. Yks tuttu yöpyi viikon meidän mökillä ja koko talo piti tuulettaa.. :/ Oma mies ei lutraa vesillä, onneksi. Ainoa mikä tuoksuu, on shampoo ja saippua :)

Mä en myöskään käytä paljon hajusteita, edes pesuaineissa. Jotenkin ottaa melkein kaikki tuoksut nenään. Yks hajuvesi, jota joskus kyllä käytän on saanut kyllä kehuja, tutuilta ja tuntemattomilta. Yks tuntematon kehui taksijonossa noin vuosi sitten, kun seisoin hänen edessään :"Mikä on tämä käsittämättömän ihana tuoksu, haluan ostaa sen tyttöystävälle" Kerroin sen, mahtoikohan ostaa..:)

Äänestä
  • ettet ny vaa pierasta suhauttanu?

    Äänestä

  • ( puff ) kirjoitti:

    ettet ny vaa pierasta suhauttanu?

    ruusun henkäys terälehtien kera?@-->--

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuoksuttaja kirjoitti:

Tai naisilla hajuvettä? Jos, mitä siitä sanottiin ja mikä oli tuoksun nimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu