Polvivaiva parani satulaa nostamalla

Voiko polvien kipeytyminen tosiaan olla satulan korkeudesta kiinni. Itsellä se poistui satulaa nostamalla vaikka luulin alun perin satulan olevan riittävän korkealla. Ei paljon tarvinnut kuin noin 2,5 cm nostaa.
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan se. Itsellä jalkaterät alkoivat mennä tunnottomiksi pitkillä matkoilla. 2mm satulaa alemmas ja ei puudu enään.
Toi on aika tarkkaa touhua kun haetaan säätöjä,eli ei ole mitenkään tyhmää mitata rullamitalla satulan korkeus jostain kiinteästä pisteestä ja sitten tarkistella aika ajoin, ettei satula ole valunut käytössä alemmaksi.

Äänestä

Sama homma. Vasemman polven sivu kipeytyi pidemmillä lenkeillä. Satulaa 0.5cm ylös vaikka tuntui alussa vähän huonolta, mutta muutama kilometri polkemista ja alkoi tuntua hyvältä. Eipä tullut enää polvi kipeäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


15. kirjoitti:

Voiko polvien kipeytyminen tosiaan olla satulan korkeudesta kiinni. Itsellä se poistui satulaa nostamalla vaikka luulin alun perin satulan olevan riittävän korkealla. Ei paljon tarvinnut kuin noin 2,5 cm nostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu