Haavoista jääneet tummat jäljet

Minulla oli ennen pakkomielle repiä kaikki ruvet ja haavat auki niin kauan että ne parantuivat, ja niistä on jäänyt tummia laikkuja jalkoihin ja käsiin. Miten pääsen laikuista eroon? Haluaisin tasaisen ihon!
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai niistä oikeen mitenkään pääse eroon..Ne jäljethän ovat siis arpia,jotka voivat jäädä pysyvästi ihoon etenkin,jos haava on ollut kovin suuri/syvä tai sen ei ole antanut parantua rauhassa :/ En tiedä ovatko sinun jälkesi kuinka vanhoja,mutta omalla kohdallani olen huomannut,että jotkut rupien aiheuttamat jäljet ovat hävinneet itsestään ajan kanssa noin parin vuoden kuluttua..Mutta sekin on kai yksilöllistä,ja itse olen kyllä välttänyt aina repimästä rupia ennen aikojaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huoh! kirjoitti:

Minulla oli ennen pakkomielle repiä kaikki ruvet ja haavat auki niin kauan että ne parantuivat, ja niistä on jäänyt tummia laikkuja jalkoihin ja käsiin. Miten pääsen laikuista eroon? Haluaisin tasaisen ihon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu