Naaman pituus ja leveys

Minkä pituisia/levyisiä on normaalit naamat? Minulla on varsin pitkä ja leveä. pit. 20 lev. 29.

Olenki ihmetellyt miksi olen miesten silmissä niin luotaantyöntävän näköinen.
141945
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kääk, leveys 13 senttiä ja pituus 19 senttiä. Ja on kapeat kasvot. Omasta mielestä aivan liian kapeat mutta minkäs teet.

Äänestä
  • Mä oon kanssa pituus 19cm, mutta leveys 23cm. Mittasitko oikeesti siten, että mittanauha osuu kokoajan ihoon? Mä mittäsin. 13 cm meinaan ihan hullun vähän.

    Äänestä

  • 19, 23 kirjoitti:

    Mä oon kanssa pituus 19cm, mutta leveys 23cm. Mittasitko oikeesti siten, että mittanauha osuu kokoajan ihoon? Mä mittäsin. 13 cm meinaan ihan hullun vähän.

    Mittasitko korvasta korvaan mittanauhalla vai ihan vain se suora mitta viivottimella mitaten? Itse mittasin siis "ei kolmiulotteisesti".

    Äänestä

  • pitkulainen maana kirjoitti:

    Mittasitko korvasta korvaan mittanauhalla vai ihan vain se suora mitta viivottimella mitaten? Itse mittasin siis "ei kolmiulotteisesti".

    Mä mittasin kolmiulotteisesti leveys 23cm. Ok, jos mittaan viivottimella suoraa viivaa on 14cm leveys. Eli oon aika pienipäinen hahah :D

    Äänestä

Mistähän kohti ja miten lienet mitannut tuon leveyden? Peilistä katsoen ja mitta suorana naaman edessä, vai ohimosta ohimoon pitkin naamaa? En oikein usko että tuon levyistä naamaa on olemassakaan... Ainakaan, jos mitta on naaman edessä suorana.

Äänestä
  • Tuon leveyden mittasin korvan alanipukasta toiseen. Näin leveitä naamoja ei varmasti muilla ole, mutta mulla on. Kun näkisit niin ihmettelisit ja niin ihmettelee kaikki muutkin.

    Äänestä

eiiih älkää siskot tehkö naaman mittailusta uutta pakkomiellettä meille naisille! Nyt joku roti tähän touhuun!

Äänestä

Kyllä varmasti katsotaan oudosti siua jos varsinki leveys on tuota luokkaa. Onko sulla jokin vamma tms?

Äänestä
  • No olipas rumasti sanottu. En usko, että näyttää mitenkään kummalliselta. Ainakaan kasvojen mittasuhteiden puolesta.

    Äänestä

  • Saattaa olla jotain vammaa, vaikka lääkärit ei ole koskaan sanonu mitään. Äidilläni on todella iso naama samoin isäni suku todella isoluista.

    Äänestä

Mäkin olen aina mieltänyt itseni leveäkasvoiseksi. Ja niinhän se onkin. Naamani pituus on vain 17cm ja leveys 26cm. Mut ei se nyt erityisesti haittaa.

Äänestä

Kovasti koitan etsiä kommentteja, joilla tämä ketju saadaan linkitettyä ihannenaisiin, mutta ei sellaisia löydy. Näyttäisi olevan kokoelma naisten itsestään ottamia mittoja.

Äänestä

Pituus 22 cm ja leveys 28 cm.

Äänestä

Ap, voisitko linkittää kuvan sellaisesta kasvotyypistä joka vastaa omaasi? Ei pelkkiä mittoja luettelemalla tai yksityiskohtaisesti piirteitä kuvailemalla voi sanoa onko joku kaunis vai ei. Kokonaisuus ratkaisee. En usko että olet luotaantyöntävän näköinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jättinaama kirjoitti:

Minkä pituisia/levyisiä on normaalit naamat? Minulla on varsin pitkä ja leveä. pit. 20 lev. 29.

Olenki ihmetellyt miksi olen miesten silmissä niin luotaantyöntävän näköinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu