Vielä pari vuotta sitten Tivoli oli mukava bilemesta, mutta nyt siellä näkyy viihtyvän jäiset pikkuprinsessat joille ei seura kelpaa ellei ole viimeisen päälle trendikkäästi pukeutunut. Olen koettanu iskeä muijia ja välillä koettanu saada vain vietanto keskustelua aikaan mutta miltei aina on vastaanotto ollu vähintäänkin jäinen. Doriksessa esimerkikksi voi naisten kanssa oikeasti jutellakkin vaikkei oliskaan ketään iskemässä. Onko kukaan muu tehnyt samoja havaintoja?
Cafe Tivoli
baarikärpänen
112883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo,oot aika säälittävä runkku...
tehnyt jo vuosia sitten havainnon että koko Tivoli on aivan perseestä. Hovista ja Doriksesta saa sentään naisia mukaan aina silloin tällöin...olkoonkin että ovat suht kalliita mestoja mutta tivolin kierrän kyllä kaukaa.
ei ne kaikki naiset oo sellasia jotka keskittyy vaan näyttään hyvältä ja vaikeelta. on siellä meitäkin jotka osaa pitää hauskaa!!!
Tivoli on oikeestaan aikamoinen Teinihelvetti nykyään ja sieltä tuskin mitään naisia löytyy.. paremminki semmosia teini-biatceja.. saisivat mennä vielä kotia kasvamaan ja oppimaan tapoja.. Dooris on kyllä aikalailla ykköspaikka Rollossa... niin sanotusti aikuisten paikka etenki viikonloppuisin.. ;)
Oon samaa mieltä, tivoliin en enää erehdy menemään, amis/lukiolaisten nirppisten valtaama paikka. Tosin sehän voi olla, että ku ikäraja on 18 niin 24 vuotias on jo veteraani. Doris on ehottomasti paras baari roissa tällä hetkellä. Tasokas ja siisti, ei silti mikään juppipaikka.
Tivolin pikkupuolella ei teinibeibet viihdy, siellä on yleensä vähän vanhempaa porukkaa. Sekä miehiä että naisia. Ja mukaanhan saa kivan naisen, jos osaa oikein pyytää ;)
Ehkä niiltä Tivolissa käyviltä mimmeiltä ei vaan heru idiooteille niin helpolla ku Onnelassa. On varmaan myös vittumaisen vaikea tanssia jos DJ saattaa soittaa jotain muutakin ku sitä mikä on NRJ:n top 30:ssä. Missään ei oo pakko käydä. ja mitä vähemmän teidänkaltasia idiootteja Tivolissa käy sitä ennemmin me sinne kavereiden kans mennään. Menkää Dorikseen ja muihin nykypoppihelvetteihin. Tivolissa ei teitä kukaan kaipaa.
Tottuus on että nämä uudet yrittäjät eivät ole saaneet pyörimään paikkaa niinku kulttuuripaikka pitäs pyöriä.
Tuolta baarista 21 jaellaan ilmaislippuja niille pikkuteineille ja sillä sit mennään.
Odotellaan vaan päivää että paikka sulkee ovensa piakkoinkin ?
Minä olen 4-kymppinen, jo vatsaakin omaava mies ja kyllä Tivoli on ykköspaikka. Nykyteineille on puhuttava heidän ymmärtämäänsä kieltä. Rahaa menee jopa tonni illassa, mutta kyllä sieltä saa yöseuraa mukaansa. Sellaista naista ei olekaan, jota en mukaani saisi.
tykkää näistä ratakireistä teinihoroista. ei ole mitään kurpahtanutta persejalkasta savolais akkaa.
Mutta ku eipä taida teinit teidänlaisista perustaa tosissaan, eikä lähde mukaan, niiin täälläpä sitte pitää kehuskella, ku ei kukaan tunne, eikä tiedä kuka kirjoittaa, HAH HHAAAA. Taitasittepa olla sopivia jollekki vanhalle mummolle, joka ei sekää enää saa nuorempia ja luulee samoten olevasa teini ku nämä pari edellistä kirjottelijaa.