Pettäminen ja järkisyyt

Olen 47 vuotias Rouva. Yksityisyrittäjä. Liikkeeseeni tuo tavaraa Matti R. joskus hieron hänen penistään niin että hän laukeaa. Sitten hän antaa minulle tavaraa alennuksella. Joskus ilmaiseksi. Ja korjaa "rempallaan" olevia juttuja.

Minulle on tullut mieleen että jos olen näin kiimassa toiseen mieheen pitäisikö erota. Mutta järkisyyt puoltavat. Olen neuvoton. Muita samassa tilanteessa? Mieheni on varakas.
6370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kannata erota jos miehesi on varakas. Jäkisyyt kunniaan. Luoja mitä juttuja :D

Äänestä

rakastatko miestäsi?
minulla on vähä saman tyyppinen tilanne kuin sinulla..olen kihloissa ja onneton.
mielessä on monia muita miehiä. joiden kanssa lähetellään viestiä, ollaan mesessä ym. eli petän miestäni tavallaan koko ajan. olen yrittänyt erota miehestä monta kertaa mutta se menee aina harakoille en tiedä mitä tehdä?
mutta palatakseni tuohon sinun asiaan, ota selvää mitä tämä Matti R. ajattelee ja mitkä hänen tunteensa ovat. jos tunteet ovat samat kuin sinulla ota ero miehestäsi.

Onnea sinulle yritykseen :)

Äänestä

Itselläni oli vahvoja tunteita toista miestä kohtaan ja touhusimme kaikenlaista, mikä sitten loppui. Tässä vaiheessa, tai oikeastaan jo aikaisemmin, mietin, että onko oikein olla mieheni kanssa, jos tunnen toista miestä kohtaan niiiiiiiin vahvoja tunteita. Totesin, että mieheni ansaitsee paremman naisen, kuin minä. Erosimme, enkä ole tuota "toista" miestäkään sen jälkeen tavannut. Hölmökö? Menetin molemmat.

Äänestä

Olet kovanluokan huora. Neuvoni eivät varmaan sinulle kelpaa!

Äänestä
  • Oliko tämä vastaus minulle "Hyi hitto" vai aloittajalle?

    Äänestä

Tarkoitin aloittajalle. Lopeta uskottomuus ja elä ihmisiksi oman puolison kanssa. usein piktän liiton aikana tulee eteen tilanteita, että ihastuu ja rakastuu ja se ei kyllä ole vielä pettämistä vaan kiusaus. Näköjään sinua vaivaa myös syyllisyys, toisaalta edeleen houkutus jatkaa pettämistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AnniSsa kirjoitti:

Olen 47 vuotias Rouva. Yksityisyrittäjä. Liikkeeseeni tuo tavaraa Matti R. joskus hieron hänen penistään niin että hän laukeaa. Sitten hän antaa minulle tavaraa alennuksella. Joskus ilmaiseksi. Ja korjaa "rempallaan" olevia juttuja.

Minulle on tullut mieleen että jos olen näin kiimassa toiseen mieheen pitäisikö erota. Mutta järkisyyt puoltavat. Olen neuvoton. Muita samassa tilanteessa? Mieheni on varakas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu