mies joka on pettänyt ennen (maksullisissa naisissa) on parantanut tapansa. vertaako mielessään naistaan näihin ammattilaisiin? onko kaipuu sinne ammattilaisen hoideltavaksi? muisteleeko kaiholla? tuntuuko oma puoliso kenties rumalta ja tylsältä ammattilaisten jälkeen? kaipaan kommentteja miehiltä jotka ovat maksullisissa käyneet ja sen lopettaneet ja palanneet "kaidalle polulle",
en kaipaa kommentteja "hoideltavana" yhä rampaavilta,(tiedän että teille se yhä maistuu, koska siellä kulkua jatkatte) en myöskään kaipaa kommentteja siitä miten kerran pettänyt aina pettää (tiedän itse, että tapansa voi parantaa)
lähinnä kiinnostaa juurikin se, että ovatko nämä naiset sitten niin ylivertaisia tavan naisiin verrattuna, että se tavan nainen ei koskaan kykene samalle tasolle, ja puoliso haikaileekin salaa aina takaisin heidän hoiviin vaikkei sitä enää tekisikään.
onko miehelle miten tärkeää se naisen vartalon täydellisyys ja täydelliseksi paklattu naama, vai merkitseekö kenties tunnepuoli kuitenkin enemmän, se että se toinen osapuoli rakastaa ja haluaa aidosti (ja nauttii aidosti) jos seksi sen oman kumppanin kanssa on kuitenkin vaihtelevaa ja virikkeellistä (ja sitä saa paljon) jos oma rakas on aktiivinen ja kokeilunhaluinen vällyjen välissä. pukee päälleen korsetin ja tyydyttää miehensä (ei rahasta vaan aidosta himosta)
niin kertokaahan maksullisia kokeilleet miehet, kaipaatteko sitä aina, kuvitteletteko puolisonne tilalle ammattilaisen ja sitten "paremman puutteessa" tyhjennätte itsenne kotona? vai miten se menee. olen nimittäin saanut vain sellaista kommenttia, että jos on kerran saanut kokeila ammattilaista ei koskaan voi tyytyä muuhun, että sinne on aina vain päästävä takaisin.
en kaipaa kommentteja "hoideltavana" yhä rampaavilta,(tiedän että teille se yhä maistuu, koska siellä kulkua jatkatte) en myöskään kaipaa kommentteja siitä miten kerran pettänyt aina pettää (tiedän itse, että tapansa voi parantaa)
lähinnä kiinnostaa juurikin se, että ovatko nämä naiset sitten niin ylivertaisia tavan naisiin verrattuna, että se tavan nainen ei koskaan kykene samalle tasolle, ja puoliso haikaileekin salaa aina takaisin heidän hoiviin vaikkei sitä enää tekisikään.
onko miehelle miten tärkeää se naisen vartalon täydellisyys ja täydelliseksi paklattu naama, vai merkitseekö kenties tunnepuoli kuitenkin enemmän, se että se toinen osapuoli rakastaa ja haluaa aidosti (ja nauttii aidosti) jos seksi sen oman kumppanin kanssa on kuitenkin vaihtelevaa ja virikkeellistä (ja sitä saa paljon) jos oma rakas on aktiivinen ja kokeilunhaluinen vällyjen välissä. pukee päälleen korsetin ja tyydyttää miehensä (ei rahasta vaan aidosta himosta)
niin kertokaahan maksullisia kokeilleet miehet, kaipaatteko sitä aina, kuvitteletteko puolisonne tilalle ammattilaisen ja sitten "paremman puutteessa" tyhjennätte itsenne kotona? vai miten se menee. olen nimittäin saanut vain sellaista kommenttia, että jos on kerran saanut kokeila ammattilaista ei koskaan voi tyytyä muuhun, että sinne on aina vain päästävä takaisin.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mies käy maksullisissa koska ei saa kotona seksiä. Oletko itse parantanut tapasi? Olet siis alkanut nyt teeskentelemään kun sait tietää miehesi käyttävän maksullista naista.
Mies rakastuu ensisijaisesti ulkonäköön, tutkittu juttu... Rupsahtaneella naisella ei näin rumasti sanottuna tee enää mitään.
Ei tod! Kuka vain kelpaa joka iloisesti antaa - ulkonäöllä ei mitään väliä!
Totta joka sana :)))
Ootsä tuunannut aivosikin, kun uskot että miehen vaimo on rupsahtanut ja kulahtanut, siksi mies pettää? Tuunasit ne jalkoväliisi? Tuolla asenteella sä kai sitten aikanaan ymmärrät, miksi mies etsii uuden ja kauniin kakkosen. Sitten kun sä olet jo rupsahtanut.
puutteessa ei miehen ole koskaan tarvinnut elää, päinvastoin kyllä se oli rouva joka sai katsoa selkää ja kuulla moninaiset selitykset päänsärystä ja väsymyksestä. ja ei minun ole koskaan tarvinnut teeskennellä, vaan mieheni osaa kyllä hoitaa homman kotiin, on aina osannut ja osaa yhä.
ja kyllä mieskin ihastuu ensin ulkonäköön mutta rakkaus syttyy kyllä muista syistä (kuten naisellakin) enkä usko että monikaan mies sieltä maksullisilta rakkautta hakee. meillä naisilla ei kai ole kovin valoisa tulevaisuus, jokainen kun vanhenee ennemmin tai myöhemmin(ja sitä myöten myös rupsahtaa enemmän tai vähemmän) myös tuunattu kakkonen. mutta kyllä se mieskin rupsahtaa ja maha pyöristyy ja tulee iän mukana monenlaista vaivaa (en silti lakkaa miestä rakastamasta)
tiedän meidän suhteen ongelmat jotka johtivat uskottomuuteen, ja ne syyt ovat paljon syvällisemmät kuin puute tai ulkonäkö (ei minunkaan puutetta olisi tarvinnut kärsiä, jos olisin tarpeeni alentunut vieraissa tyydyttämään)
mutta täältä ei vain voi saada asiallisia vastauksia
Olisin voinut kirjoittaa juuri saman. Vuosien puutetta ja selän katsomista, mutta en alentunut minäkään vieraisiin. Voimia sulle samanlaiselle.
Kun tällä palstalla kukan ei tiedä toisesta mitään, toivoisin avoimempaa keskustelua siitä esimerksiksi kun kerrot että tiedät teidän perheen ongelmat, jotka johtivat uskottomuuteen. Että todella kertoisit täällä ne syyt, sillä niistä saattaisi olla monelle apua mietiskelyssä yksin, olisiko ehkä mahdollisuus saada ongerlma poiskin päiväjärjestyksestä.
Kaiken senkin uhalla sitä avoimuutta, että aina jollekein se kalikka kalahtaa niin kovaa ja lujaa, että kirjoittaa herjaavan kirjoituksen, mutta ajatttele, että olet voinut kuitenkin jotakuta auttaa, ehkä tätä herjaajaakin. Eli avoimuutta niihin rankkoihin asioihin, jotka ovat johtaneet avioeroon ja ihan totuuden mukaan, mikä mahtoi olla syy niihin ongelmiin.
meidän ongelmat olivat minun hurja menneisyys (miehen vaikea uskoa että tapani muutin) ja mieheni joutui edellisessä vakavassa suhteessaan petetyksi (jonka vuoksi erosivat), uskoi minun pettävän koko ajan, oli masentunut ja sain osakseni jatkuvaa vihaa (ei väkivaltaa) ja kylmyyttä, miehen huono itsetunto ja kaveriporukka jossa "mies ei ole mikään jos ei huorissa käy" (eli porukan mukana on käynyt, ja käyntikertoja 2) viimeisen petturireissunsa jälkeen masentui jo niin pahasti ettei ollut enää oikein toimintakykyinen missään suhteessa (töissä, kotona, harrastuksissa) ei kyennyt edes nukkumaan vaan valvoi jatkuvasti... ja kaikki ongelmat olisimme voineet ratkaista PUHUMALLA... mutta se onkin sitten taito jota mieheni ei ole koskaan osannut, ei oikeasti osaa pukea tunteitaan ja ajatuksiaan sanoiksi... nyt sitä puhumista sitten yhdessä opetellaan terapiassa.
ja minä olin se pettureista paskamaisin omassa edellisessä suhteessani, ja todellakin muutuin kun mieheni tapasin, siinä oli vihdoin mies jota luulin pystyväni katsomaan ylöspäin, joka oli tukeni ja turvani ja suurin rakkauteni. oma holtittomuuteni taas juonsi juurensa lapsuuden traumoihin.
ja uskon ja tiedän että mieheni ei petä enää, mutta vertaileekohan minua mielessään ammattilaisiin, voiko koskaan niitä ylivertaisen kauniita naisia unohtaa vai kaipaako heidän luo aina mielessään. (sanoo kyllä ettei ole eläissään saanut niin huonoa seksiä edes nuoruuden kännipanoilta, tunteetonta teeskenneltyä huohotusta, josta puuttuu kaikki se aito himo ja halu toista kohtaan)
"olen nimittäin saanut vain sellaista kommenttia, että jos on kerran saanut kokeila ammattilaista ei koskaan voi tyytyä muuhun, että sinne on aina vain päästävä takaisin."
Kyllä asia on aivan toisinpäin. Nuo ns.ammattilaiset ovat lähinnä niitä varten, joilla ei ole kykyä tai mahdollisuutta solmia tervettä ihmissuhdetta. Eivät naiset oikeasti toisistaan poikkea fysiikaltaan kovinkaan paljoa. Kyllä se on tunnepuolen juttu, joka lopulta ratkaisee miten nautittavaa rakastelu kokonaisuudessaan on.
Nuo mainitsemasi lausahdukset on jonkun keskenkasvuisen uhoa, kun ei ole omaa naista löytynyt ja on pakko käydä maksullisissa.
itseasiassa kommentti kuultu useammasta suusta mm. 50:sen miehen joka laukkaa säännöllisen epäsäännöllisesti maksullisissa ja parjaa naistansa ihan avoimesti lihavaksi ja rumaksi (ja löysäksi) vaikka vaimonsa on kyllä oikeasti näyttävä ja kaunis nainen (mutta ei vain halua uskoa miehensä harrastusta todeksi)... mutta kommentit ovat tulleet kyllä aina sellaisesta suusta jotka käyttävät kyseisiä palveluita (ehkä joskus yrittäneet lopettaa, ja uudelleen aloittaneet)
mieheni sanoo nyt ymmärtävänsä kuinka sairasta touhua se on ja epätervettä, eikä aio koskaan enää palveluita käyttää vaikka eroon päädyttäisiinkin... tuntuisi vain inhottavalta jos oikeasti kuitenkin haikailisi semmoisen perään ja vertailisi minun ulkonäköä näiden naisten ulkonäköön.
en minäkään ruma ole, mutten lähelläkään täydellistä (varsin tavallinen olen) laittautumalla olen ihan kauniskin ja melko haluttukkin, mutta en minä arkena kulje parhaimmissani viimesen päälle meikattuna, olisi epäreilua verrata arki-minää (joka tulee kotiin 12 tuntisen työpäivän jälkeen, siivoaa ja ruokkii perheen, luo lumet pihalta ja tulee miehen eteen naama punaisena toppavaatteissa) naisiin jotka ovat sillätöin että miehen silmää miellyttävät (sehän kuuluu työnkuvaan)
sitten taas siihen taitoon sänkyhommissa, varmaanhan ammattilaiset ovat teknisesti todella taitavia, eikä suoritusta häiritse niiden oma mielihyvä. (voiko mies olla niin kylmä että haluaa vain sen oman nautintonsa, ettei sillä naisen nautinnolla ole mitään merkitystä, itseä kun kiihottaa kovasti se kun näkee toisen TODELLA nauttivan omissa käsissä)
sitten taas tuo tavara jalkain välissä ei minulla varmastikkaan ole enää muutaman lapsen jälkeen samassa kunnossa kuin kaksikymppisillä, lihakset kylläkin ovat kunnossa ja mieheni laukeaa kyllä helpostikkin jos ei pidättele, mies kehuu sitä kauniiksi ja rakkaaksi, mutta kaipaako silti "synnytyksissä tärväämätöntä" tavaraa.
"mm.50:sen miehen joka laukkaa säännöllisen epäsäännöllisesti maksullisissa ja parjaa naistansa ihan avoimesti lihavaksi ja rumaksi (ja löysäksi)"
?? Et kai sentään anna mitään painoarvoa selvästi henkisesti lapsentasoisen, jopa vajaa-älyisen puheille?? Sillä eihän kukaan täyspäinen ihminen toimi noin. Tuollaiset puheet on lapsentasoisen kiukuttelua, ja sen mukaan kommentoijaa on ymmärrettävä.
Eivät miehet ja naiset lopulta kovinkaan paljon toisistaan poikkea, ja voit aivan rauhassa olla vakuuttunut, että parasta se on miehellekin kun näkee naisensa nauttivan omissa käsissä.
kiitos asiallisista vastauksista. kai se on vain oma itsetunto nyt nostettava sieltä pohjamudista ja uskottava miestenkin kykenemään tuntemaan ja ajattelemaan muullakin kuin alapäällä :)