24 vuotias tyttäreni on alkanut seurustelemaan 36 vuotiaan miehen kanssa. Olen hyvin huolissani. Mielestäni tuollaisessa suhteessa on hyväksikäytön maku. En voi olla ajattelematta, että mies ei välitä tyttärestäni aidosti, vaan seurustelee hänen kanssaan vain tyttäreni nuoren iän vuoksi. On vaan halunnut päästä "työstämään" vasta äskettäin täysi-ikään ehtinyttä nuorta tyttöä. Mitä teen? En halua, että tytärtäni käytetään hyväksi.
Onko tyttäreni hyväksikäytön uhri?
hätääntynyt
4261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
24-vuotias vasta täysi-ikään ehtinyt? Seuraavaksi varmaan väitetään, että Niinistö hyväksikäyttää pikkutyttö-Haukiota.
Oma tyttäreni on jo vuosia seurustellut 16 vuotta vanhempaa miestä. Nykymaailma on tällaista, vanhemmat miehet viehättää nuoria naisia. En näe siinä mitään pahaa, kun kyseessä on kuitenkin jo täysi-ikäinen ihminen.
Miksi laitat tämän saman provon useille eri palstoille?
Voisiko olla ehkä niin että tyttäresi "hyväksikäyttää" miestä. 36:llahan on ehkä vakityö, raha-asiat kunnossa, oma asunto. En tunne heidän taustoja, mutta aina ei vanhempi "hyväksikäytä" nuorempaa, eikä mies naista. Voihan myös olla että he aidosti pitävät toisistansa.