Noni, nyt se sitten nähtiin. löytyi kesällä ihan live-elämästä ihana mies, minua muutaman vuoden vanhempi, eli n 60 v. Terveistä elämäntavoista huolimatta miehellä ei enää pelitä ja itse olen elämäni kunnossa enkä tosiaan haluaisi lopettaa seksielämää vielä. olenko itsekäs jos lopetan suhteen? toki jos oltaisiin oltu ikämme yhdessä ja olisi tullut sama ongelma en voisi miestä jättää.
Ihmettelen vaan miten näillä muilla täällä jotka etsivät huomattavasti itseään nuorempaa naista, miten niillä homma pelittäisi kun nainen kuitenkin on seksinnälkäinen ja kykenevä "hiukan vanhempanakin", eli jos nainen on 10-20 vuotta nuorempi niinkuin nämä miehet täällä(kin) etsii, sitten kun nainen on 50-60 ja mies 70-80.
Ei silti voi yleistää, varmaan on 60-70-v miehiä joilla pelaa, ainakin aamuisin?? Kun ei ole itseä vanhemmista kokemusta pahemmin, paitsi kymmenen vuoden takaa mutta silloin oltiin "vasta" viisikymppisiä.
Mies muutaman vuoden vanhempi
5
166
Vastaukset
- Apuvaaaa
Hyi, ei noin vanhojen mummeleiden saa enää köyriä.
- surkuhupaisaa
Karua kapunpi totuus, joten erittäin vitsikästä, kun keski-ikäiset ja sen ylittäneet
hakee nuoria naisia. Luulis siinä suorituspaineet olevan tapissa vähemmästäkin.
Vaan yrittänyttä ei laiteta.. - Himonussijako
Smurffitabletteja vain huuleen ja seisoo kuin savikukolla, nou problem!!!!
Olen noista seksijutuista jutellu vain kahden vanhemman miehen kanssa, lähes kasikymppisen isäni ja yli 60v enoni. Heillä on molemmilla 10 vuotta nuoremmat naiset, mutta tilanne on aivan päinvastainen kuin aloittajan tapauksessa. Toivon, että olen saanut samat geenit kuin he. Aika näyttää.
- arvaus.
Viiskybäsillä naisilla on väliaikaisesti (joillakin) haluttomuutta, seitsemänkympisillä ei taida oikein pelittää kummallakaan?
"mr-grooven" tutuilla saattaa naisten haluttomuus johtua muista seikoista kuin haluttomuudesta, esim liian pitkä suhde ja/tai vanha ryppyinen mies ei enää innosta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k232592- 632478
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1062300- 341559
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2381552- 321537
Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt371452- 281250
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201206- 951171