Kynsikoristeet Oulusta?

kohtioulua

Moi! Eli olisin syysloman aikoihin menossa Ouluun ja kysymys kuuluisikin, että saako sieltä minkään näköisiä kynsikoristeita esim. konadit, fimot, tarrat ja kivat lakat jne. Stockmannilta (kirjoitinkohan oikein? (: ) saa kuuulemma konadeja, pitääkö paikkansa?

Ja tähän loppuun tunggen viellä pari todellisen amatöörin kysymystä, mutta kysympä ne pois teiltä viisaamilta, kerta tämän keskustelun aloitin, eli:

-voinko käyttää kynsien koristeluun tavallisia pikku ''timantteja'' joita saa tiimarista ja sinoopperista, vain tuleeko lopputuloksesta jotenkin parempi näillä nettikauppojen hieman kalliimmilla ''timanteilla''?

-sama kysymys myös micro helmistä, eli voiko käyttää tavan micro helmiä?

Kertokaa toki myös mitä muuta kivaa Oulussa on, missä kannattaisi käydä? :)

2

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Norbert

      Stockmannilla myydään konadeja jonku verran (lakkoja ja leimauslaattoja ym), kivoja ja edullisia koristejuttuja löytyy taas tiimarista ja sinooperista. Kynsiin voi aikalailla tunkea mitä tahansa hiekasta kuivakukkiin :D Eli niitä tiimarin timantteja voi aivanhyvin käyttää. Kunhan muistaa sen että mitä isompi koriste, sitä huonommin se ehkä pysyy. :)

    • Kynnet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      329
      12639
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      55
      3652
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3244
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      131
      3042
    5. 103
      2988
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      51
      2838
    7. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      77
      2729
    8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2644
    9. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2532
    10. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      42
      2378
    Aihe