Kenelle palstalaiselle

Haluasit säveltää sinfonian?
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jollekin mutistille.

Äänestä

Tämä on aika outo yhteensattuma, mutta juuri eilen tuossa Töölönlahdella, kun vastaan käveli kaksi naista klassisissa korkokengissään, niin mulle tuli jotain mieleen. Heillä oli aavistuksen erileainen tempo kävelyvauhdissaan, ja sen takia askelten kopina omituisesti resonoi ja kiersi.

Tästä muodostunut sekvenssi ei lähde enää pois päästäni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emmerich Kalman kirjoitti:

Haluasit säveltää sinfonian?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu