Miksi naiset rakastuu renttuihin?

Ja mikä tekee miehestä rentun? Onko työtön mies renttu vaikka mies tulee toimeen omillaan?
7126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jokaisella on oma näkemyksensä tuosta asiasta. Renttu voi olla ääripäitä
ääripää 1. katoaa päiviksi, ei välitä taloudesta, ryyppää, ei kuitenkaan alkoholisti, räsyiset vaatteet, vähät välittää puolisostaan, juoksee vieraissa

ääripää 2. puhtaat ja hyvät vaatteet, pitää ulkonäöstään huolta, ei petä vaikka on päiväkausia poissa, pitää talouden kunnossa, vähät välittää naisen nalkutuksesta.

Yhteinen tekijä ääripäissä on, että saa naisen pysymään muutamalla sanalla ja parilla kukalla.

Sitten kun käy ihme, että nainen saa kesytettyä rentun, entinen renttu muuttuu tylsäksi kumppaniksi, nainen laittaa suhteen poikki ja etsii uuden rentun. Lehdestä nainen lukee kuinka ex renttunsa on keksinyt kaulakiikun.

Äänestä

Sellanen juoppo hällä väliä, laskut maksamatta, kämppä sekaisin. Joka ei edes odota elävänsä 50 vuotiaaksi.

Yleinen lyhytnäköisyys ja välinpitämättömyys. Se samahan tekee naisesta rentun.

Ei varallisuus tee renttua vaan asenne. Rikaskin voi olla renttu.

Äänestä

Renttu on sopivaa harjoitusmateriaalia naiselle elämänvaiheessa, jossa haluaa katsoa omia halujansa. Työttömyys ei riitä rentuksi.

Äänestä

Välinpitämättömyys ja huono vastuunottokyky. Niistä tulee renttu mieleen. Ei niinkään edes ulkonäkö, ei vaatetus vaan hällä väliä kaikki mistä pitäs vastuuta ottaa.

Äänestä
  • Stalkkeritantat luokittelevat rentuiksi liian herkästi saadaksensa juoruilun aiheita
    kun omassa elämässä ei ole enää mitään kiinnostavaa.
    kerran istahdin puiston penkille rentun näköisen miehen viereen ja aloitin smalltalkia ajankuluksi. mies kertoi jääneensä työttömäksi ja vaimo häipyi.

    Hän olikin erittäin älykäs Di ja korkea sotilasarvo. Ensin epäilin ja heitin muutaman
    kimurantin kysymyksen ja hän osasikin heti vastata oikein

    Äänestä

  • diplonki-inssi kirjoitti:

    Stalkkeritantat luokittelevat rentuiksi liian herkästi saadaksensa juoruilun aiheita
    kun omassa elämässä ei ole enää mitään kiinnostavaa.
    kerran istahdin puiston penkille rentun näköisen miehen viereen ja aloitin smalltalkia ajankuluksi. mies kertoi jääneensä työttömäksi ja vaimo häipyi.

    Hän olikin erittäin älykäs Di ja korkea sotilasarvo. Ensin epäilin ja heitin muutaman
    kimurantin kysymyksen ja hän osasikin heti vastata oikein

    Niin, minusta kenenkään ulkonäkö ei tee rentuksi. Eikä korreloi älyäkään. Veteläkin ihminen voi olla ihan fiksu, mutta jostain syystä valahtanut housujensa mukana ikään kuin nilkkoihinsa. Ei jaksa tai halua, piittaa, kantaa vastuuta enää oikeen mistään. Asiat leviää käsiin ja mikään ei oikeen enää mee minkään rytmin mukaan eikä asiat tule hoidettua. Hommat on tuuliajolla.

    Elikkä renttuus olis pikemminkin asenne? Jopa asia josta voi päästä eroon.

    Äänestä

Oli mies työssä tai ilman, rentun tekee se että on pelimies. Koska naisen sydän menee rikki ja elämä. Rentun ulkoinen olemus voi olla komea ja siisti. Renttu on narsisti jos ei näe mitä tekee toiselle, tai hyvin kypsymätön jos on nuori iältään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

Ja mikä tekee miehestä rentun? Onko työtön mies renttu vaikka mies tulee toimeen omillaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu