Moi, mä oon 15 vuotias tyttö. Oon ollu mun poikaystävän kanssa nyt noin 9 kk yhdessä. Ongelma mille haluaisin apua on mustasukkiasuuteni poikaystäväni naispuolisia kavereita kohtaan.Tällä hetkellä itken lähes joka ilta ja en saa asiaa mielestäni, kun poikaystäväni on alkanut hengailla erään kahta vuotta nuoremman tytön kanssa. En ole tykännyt siitä tytöstä ikinä..Oikeastaan vihaan häntä. Jo ennen kuin poikaystäväni alkoi hengailla hänen kanssaan niin tunsin vihaa, koska tyttö käyttää todella paljon meikkiä ja käyttää paljastavia vaatteita sekä pumpulia rintaliiveissään, hei haloo olisi oma itsensä. Ei minua se haittaa jos poikaystävä jonkun normaalin kanssa hengaa mutta juuri sen feikin tyhmän blondin kanssa !Poikaystäväni kanssa menee melko kehnosti sen takia että en halua hänen olevan tytön kanssa. Kaikki pojat kuolaavat hänen perään ja tuntuu että ainoat jotka huomaavat miten pinnallinen ja ilkeä tyttö on ovat ystäväni. Ja tunnen siksi niin kovaa mustasukkaisuutta ja pelkoa koska poikaystäväni aina kyylää hyvännäköisiä pornotähtien näköisiä naisia, ja välillä tuntuu ettei pojalla mikään muu kuin seksi ikinä olekkaan mielessä. Totttakai juuuri tuolta tytöltä irtoaisi heti poikaystävälleni koska hän yrittää kokoajan saada meitä eroamaan. pliis, joku antakaa neuvoja !
Mustasukkainen !
mustiiis
4207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toki tunnen myötätuntoa sinua kohtaan, mutta faktahan on se, että tässä nyky-yhteiskunnassa ja sen muoti-ihanteissa on tuonlaisella tytöllä hyvinkin mahdollisuuksia saada vieteltyä poikaystäväsi. Joten neuvoni kuuluu: Sano tälle kyseiselle barbielle päin naamaa että kundi on sinun ja että etsii kohteensa Jatkossa muualta. Muuten saattaa poikaystäväsi hyvinkin retkahtaa kyseiseen isorintaiseen meikkiä käyttävään possuun.
älä stressaa...ihan turhaan mietit tollasia. Sä olet se, joka hierrät asennoitumisellas teidän suhdetta. Ole sä hyvä tyttöystävä kaikinpuolin ja luota poikaystävääs. Se on sitten pojan ongelma, jos ei tajua kuinka hyvä tyyppi olet.
Ei siis syytöksiä tai mustasukkaisuutta. Asennoidu niin, ettei se tyttö ole teille mikään uhka, koska et voi estää heitä kaveeraamasta keskenään. Ole sä huipputyyppi niin ei tarvitse katua omaa käytöstäs. :)
kiitos vastauksestasi ! edes joku on vastannut ongelmaani ja olen pikkuhiljaa tajunnutkin että noin on parasta tehdä, olen ollut todella hyvä tyttöystävä, ja olen tajunnut että turhaan stressasin 2 kk tytön takia, kun poikaystäväni ei ole lainkaan kiinnostunut hänestä ! (: kiitos vastauksestasi.. (:
Olet sen verta nuori, että turha stressata kuten aiemmatkin sanoivat. Jos tuo jätkä lähtee litomaan (kannattaisin kyllä itse, että sinä lähtisit, itsellä tuollaisista suhteistä teini-iässä todella huono itsetunto) niin ei voi mitään, ei ollut sinulle tarkoitettu. Edessäpäin odottaa aika varmasti unelmiesi mies, joka ei hengaile muovinukkejen kanssa jos toteat, että se ei sinusta ole ok.