teillä päin ruukataan rakentaa talo?
Kaupunkilaisilta kai kysytään: ostaa osake.
Minkä ikäinen saa jo hävetä, jos ei ole taloa rakentanut?
Kaupunkilaisilta kai kysytään: ostaa osake.
Minkä ikäinen saa jo hävetä, jos ei ole taloa rakentanut?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mahtaako sille mitään normi-ikää ollakaan. Mutta jos laskee, että valmistuu puolessa välissä kolmeakymppiä, pääsee duuniin, maksaa opintolainansa ja säästää aspinsa, niin 30 on vissiin aika lähellä.
Ei kai vuokralla asumista hävetä tarvitse, mutta hölmöähän se on, jos olisi omaankin mahdollisuus. Kaikilla ei vain koskaan ole joko mahdollisuutta, halua tai kykyä.
Ei meilläpäi oo varmaan mitään tiettyä ikää. Sit kun kynnelle kykenee. Itelle se oman kodin (velkakodin) hankkiminen tuli ajankohtaiseksi 22-vuotiaana. Sille tielle jäin. :)
Ja niin miksi hävetä sellaista minkä itelleen hyväksi kokee? Kukin taaplaa tyylillään, häpee on ihan turha käsite.
Oletko koskaan hävennyt mitään? Osaatko hävetä?
Olen liikaakin joskus. Osaan, mutta mietin kyllä moneen kertaan kannattaako. :)