jos olisi yksi mies palstalta sinne valittava?
Vastaukset 30
- Palstan vosut
Genion
- gädilö
Genio olis varmasti hyvä doula myös sille naiselle, kenen lapsen isä hän ei ole.
vilin.
Se vois ottaa kuvan siitä ja kysellä täällä kenen pimppi. :3- Heppamattilan kätilö
Ei ainakaan TheOne fysioigisen jutun vuoksi:
Doupattu aggresiivinen bodari saa verta nähdessään sellaisen adrenaliiniryöpyn, että pyörtyy.
Miten ruhon saa pois synnytyshuoneesta?? - kätilö kun karkas
Anti-voopottimen ;D
- hampaaton mummo
Sorry! Varattu jo mulle.
- ..
kanasutran.
- Kyöstix
Koska sun laskettu aika on deft?
- kansainvälisenä..
Kyöstix kirjoitti:
Koska sun laskettu aika on deft?
vätysten päivänä 22.3
- deft
kansainvälisenä.. kirjoitti:
vätysten päivänä 22.3
Oonko mä perkele raskaana...!
Ei perkele, hormooneistahan tää sitten johtuukin kun kerta oon niin nössö ja akkamainen.
Kiitti että tuli selväksi. Mä lupaan olla synnyttämättä, otan vaikka jouluaattona henkarin käteen ja hommaan sen möykyn mahasta pois. - ..
deft kirjoitti:
Oonko mä perkele raskaana...!
Ei perkele, hormooneistahan tää sitten johtuukin kun kerta oon niin nössö ja akkamainen.
Kiitti että tuli selväksi. Mä lupaan olla synnyttämättä, otan vaikka jouluaattona henkarin käteen ja hommaan sen möykyn mahasta pois.Hiljaa vätys!
- deft
.. kirjoitti:
Hiljaa vätys!
Älä itke hermanni, reggaa tunnukset ja laita oma lärvi tiskiin niin mä lupaan etten naura niin kuin mä aina puskarölleille nauran :D
Ratikkakuskin.
Huh. No jos sinne vielä olis asiaa, ja lapsen isän lisäksi olis pakko olla joku palstalta???
No sanon deft. Se vois pitää seuraa mun miehelle, jos olis odotteluhetkiä ja saisi sitten raukka tulevaisuuden harjoitusta.. :P Sitä paitsi deft muistuttaa ulkonäöltä vähän mun serkun miestä, joten sikälikin jotenkin tutun oloinen :)- Åke..
Onkos yybbe niin wanaha, että Seikossa syntynyt?
Vaiko Heidekenillä? Jos vaikka samalla penkillä:) Åke.. kirjoitti:
Onkos yybbe niin wanaha, että Seikossa syntynyt?
Vaiko Heidekenillä? Jos vaikka samalla penkillä:)Tyksissä :)
Åke.. kirjoitti:
Onkos yybbe niin wanaha, että Seikossa syntynyt?
Vaiko Heidekenillä? Jos vaikka samalla penkillä:)Ja kun iästä olit utelias, niin sanotaan niin, että ehdin 2-vuotiaana matkustaa Turussa raitiovaunulla, juuri ennen niiden poistumista katukuvasta...
- en kerro muille:)
yybee kirjoitti:
Ja kun iästä olit utelias, niin sanotaan niin, että ehdin 2-vuotiaana matkustaa Turussa raitiovaunulla, juuri ennen niiden poistumista katukuvasta...
Tulipa tarkka tieto:D
- deft
Muuten varmaan ihan ookoo, mutta mitä mä osaan miehelle sanoa odotushuoneessa...? Olettaen että sun mies tykkää autoista, konservatiivisista arvoista ja voi napsauttaa mut kahtia niin kuin kuivan oksan.
Ja mitä sun serkkuus tulee, niin kerro hänen miehelleen että läpsystä vaihto. Jos mä voisin mennä läpi serkkus miehestä. - Yybee ei
en kerro muille:) kirjoitti:
Tulipa tarkka tieto:D
ole ennenkään vanhuuttaan salaillut..
deft kirjoitti:
Muuten varmaan ihan ookoo, mutta mitä mä osaan miehelle sanoa odotushuoneessa...? Olettaen että sun mies tykkää autoista, konservatiivisista arvoista ja voi napsauttaa mut kahtia niin kuin kuivan oksan.
Ja mitä sun serkkuus tulee, niin kerro hänen miehelleen että läpsystä vaihto. Jos mä voisin mennä läpi serkkus miehestä.Itseasiassa siellä ei ole oikein edes mitään odotushuonetta, hih... Mutta mähän kerran sanoin, että vaikutat jutuilta vähän häneltä, joten hyvin se menee. Ei sitä autot kiinnosta, se on aika autovastainen :D Ja se tulee hyvin toimeen sen serkun miehen kanssa, vaikka se on sellainen akateeminen nörde, ja mun mies ei tajua nörttäilystä mitään :)
Mut sitä vaihtoo en uskalla luvata :/- deft
yybee kirjoitti:
Itseasiassa siellä ei ole oikein edes mitään odotushuonetta, hih... Mutta mähän kerran sanoin, että vaikutat jutuilta vähän häneltä, joten hyvin se menee. Ei sitä autot kiinnosta, se on aika autovastainen :D Ja se tulee hyvin toimeen sen serkun miehen kanssa, vaikka se on sellainen akateeminen nörde, ja mun mies ei tajua nörttäilystä mitään :)
Mut sitä vaihtoo en uskalla luvata :/Mä en taas voi luvata "nörtteilystä", mutta enköhän mä tulisi ihan hyvin toimeen itsevarman miehen kanssa...varsinkin kun sen synnytyksen jälkeen voi huokaista helpotuksesta ettei vastuuta tarvitse ottaa.
En oo kuullu että ois olemassa mitään tandem-synnytyksiä, mutta ei kai sellaisen asian kanssa voi ees mitään vertaistukea odottaakaan. Jokaisen oma mukula on jokaisen oma mukula eikä äijät keskenään voi oikein sparrata siellä odotushuoneessa(kaan).
Konjakin voi kyllä tuoreelle isälle tarjota :)
Ei se mitään vaikkei vaihtoa tuliskaan, mulla on kuulemma muitakin kaksoisolentoja sellaisilla paikkakunnilla joissa en oo ikänä ees käynyt. - compus sui
deft kirjoitti:
Mä en taas voi luvata "nörtteilystä", mutta enköhän mä tulisi ihan hyvin toimeen itsevarman miehen kanssa...varsinkin kun sen synnytyksen jälkeen voi huokaista helpotuksesta ettei vastuuta tarvitse ottaa.
En oo kuullu että ois olemassa mitään tandem-synnytyksiä, mutta ei kai sellaisen asian kanssa voi ees mitään vertaistukea odottaakaan. Jokaisen oma mukula on jokaisen oma mukula eikä äijät keskenään voi oikein sparrata siellä odotushuoneessa(kaan).
Konjakin voi kyllä tuoreelle isälle tarjota :)
Ei se mitään vaikkei vaihtoa tuliskaan, mulla on kuulemma muitakin kaksoisolentoja sellaisilla paikkakunnilla joissa en oo ikänä ees käynyt.Älä ihmeessä rupea synnymää, deft !
Ex anoppi selvitti, ettei kukaan mies kestäisi synnytyskipuja
Olikin myönnettävä kerrankin anopin olevan oikeassa ottaen huomioon sen eron miehen ja naisen anatomiassa
- c
Luulen, että Nasdaq arvostaisi jos saisi ilokaasusta henkoset.
Nojoo. Olipa kerrankin vaikea kysymys..
Pitää seuraavaan synnytyskeikkaan haluta mukaan vaikkapa Monte. (onko se nyt varmasti mies, eikä mikään hupakko brunette?)no kyl se tuo toljake sais mukkaan lähtä
ku olis niinku osasyyllinen siihen tilanteeseen,
mur- nötköttii
Kyse olikin palstan miehistä ja toljake on pois listoiltasun osalta, kun se ois isä, eli olemassaoleva olento.
Jotta vastaappa udestaan;) nötköttii kirjoitti:
Kyse olikin palstan miehistä ja toljake on pois listoiltasun osalta, kun se ois isä, eli olemassaoleva olento.
Jotta vastaappa udestaan;)ai, no mää meinasinki lisätä jo tuohon, mut se sit jäi
et joku palstan hähättelijöistä vois kivasti keventää tunnelmaa
niinku vili tai MMies tai ketä niitä ny oli.. no yks niistä kuitenki
mur
Relan...se on ollut siellä monta kertaa aikaisemminkin. Voitais siinä puhua paskaa ajan kuluksi sillä aikaa vaimo työntäis kersaa ulos.
Jonku ens kertalaisen ku ottas mukaan, niin ei siitä ois kuitenkaan juttuseuraksi...- compus sui
Hyvä valinta, naisilla kun on paha tapa myöhästellä aina ja tylsää
lueskella ikivanhoja Me Naiset lehteä 4vrk:kin:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135855En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21568Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 46471
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119442Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22407