En halua enää nukkua yksin...

Sleepless in Turku

Olen 44-vuotias nainen. Erosta on vähän reilu kaksi vuotta. Tähän väliin mahtuu yksi noin vuoden mittainen suhde, joka päättyi mustasukkaisuuteen.

Elämässäni on paljon sisältöä, ystäviä ja työ, jopa seksiä tarvittaessa :) Olen alkanut kaivata taas parisuhdetta, ihan sitä kunnollista yhdessäoloa. Inhoan yksin nukkumista. Kaipaan toisen ihon lämpöä, haluan nukahtaa kainaloon ja myös herätä siitä.

Mistä mies? Nettideittailu tuntuu hölmöltä. Baareissa en oikein viihdy, työkavereihin en sekaannu :) Sinkkuristeilyt? Sokkotreffit? En tiedä, mistä sen miehen löytäisin, mutta sen tiedän, että en haluaisi enää nukkua yksin...

4

428

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En minäkään..

      Olen ikäisesi mies ja eronnut yli kymmenen vuotta takaperin suhteesta, jossa oli kaikkea, mutta kumpikin halusi jotain muuta ja ajauduimme lopulta erilleen. Tuon jälkeen löysin uuden parisuhteen, jottei minun tarvisi nukkua yksin.. suhteen, joka oli enemmän järki, kuin tunnesuhde. Nyt kymmenen vuoden jälkeen nukun kuitenkin yksin, vaikka olen naimisissa. Kaipaan myös sitä oikeaa parisuhdetta ja kunnollista yhdessäoloa, kaipaan toisen lämpöä ja läheisyyttä. Ensimmäinen ero oli vaikea, mutta nyt kun lapset ovat aikuisia, olisi tämä ero helpompi, mutta ei missään nimessä helppo.

      Mitä teetkin, älä sorru helppoon suhteeseen. Odota, että löydät miehen, jonka kanssa on oikeasti tunteita, muuten olet joka tapauksessa yksin.

    • Miten onkin niin vaikeata löytää ihminen jonka kanssa olisi oikeasti hyvä olla? Jonka kanssa voisi olla kunnolla yhdessä, saisi lämpöä ja läheisyyttä.

      En minäkään baareissa en viihdy, työkavereissa ei edes sopivia miehiä ole, nettitreffeillä hukkuu kuraan. Sinkkuristeilyjä en ole kokeillut. Eurosinkkujen tapahtumissa olen käynyt. Sielä on mukavaa porukkaa, mutta ei ainakaan vielä ole sopivaa miestä sieltäkään löytynyt.

    • En minäkään haluaisi nukkua yksin mut mä vaan joudun nukkumaan yksin. Ja se on ihan per.seestä.

      • Sleepless in Turku

        Samaan tapaan kun välillä keskustellaan doping-vapaista ja toisaalta dopingin sallivista urheilukilpailuista, pitäisi nettideittailuunkin saada oikeasti seuraa hakevien palvelu. Sitä ei-niin-oikeaa seuraa hakeville on jo ihan virallisestikin VM ja epävirallisesti niitä feikkejä löytyy joka deittipalvelusta.

        Tuntuu tyhmältä suostua jonkun puolitutun kanssa fuckbuddy-suhteeseen siksi että ei tarvitse nukkua aina yksin... ei sillä etteikö seksikin olisi ihan hauskaa :) mutta joskus ikävä toisen ihmisen lähelle on niin kova, että tuntuu että seksi jää sivuosaan.

        Miksi sä i.like.you joudut nukkumaan yksin? Sinkku? Etäsuhde? Erakko? Jotain muuta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      67
      2525
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      187
      2203
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      47
      2123
    4. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2097
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      33
      1875
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      194
      1577
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      220
      1530
    8. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      17
      1411
    9. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1275
    10. Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä

      Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva
      Lieksa
      200
      1072
    Aihe